Poznaliśmy oferty w przetargu na rewitalizację linii kolejowej Mirsk – Świeradów- Zdrój

5
2009
fot.: Koleje Dolnośląskie

W dniu wczorajszym otwarte zostały oferty w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Rewitalizacja linii kolejowej nr 336 relacji Mirsk – Świeradów- Zdrój.

 

 

Coraz bliżej uruchomienia i przejazdu pierwszego pociągu linią Gryfów Śląski – Świeradów- Zdrój. W marcu 2022 roku wyłoniono wykonawcę pierwszej części tej trasy – linii kolejowej 317 łączącej Gryfów Śląski z Mirskiem. W postępowaniu złożono 14 ofert i wszystkie przekraczały budżet zamawiającego. DSDiK postanowiła dopłacić brakującą do najkorzystniejszej oferty kwotę ponad 3 mln zł i rozstrzygnąć przetarg.

Wykonanie robót powierzono firmie Torhamer. Umowa opiewa na niewiele ponad 21,7 miliona złotych. Na realizację zamówienia przewidziano 9 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy, czyli 28 kwietnia 2022 roku, zatem, jak łatwo policzyć wykonawca robót do końca stycznia 2023 powinien uwinąć się z robotami na tym odcinku.

I już podczas podpisywania umowy, które miało miejsce w gryfowskim magistracie słyszeliśmy zapewniania, że wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na rewitalizację drugiego odcinka, czyli linii kolejowej nr 336 relacji Mirsk – Świeradów- Zdrój. Jednak na ten trzeba było czekać aż do drugiej połowy września. Wreszcie ten pojawił się na stronach DSDiK.

czytaj: Burzliwe dzieje linii kolejowej Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów- Zdrój

 

Jak wskazał zamawiający linia kolejowa nr 336 relacji Mirsk – Świeradów Zdrój od km – 0,182 do km 7,360 to linia jednotorowa, niezelektryfikowana, na której ruch pociągów pasażerskich został zawieszony w 1996 roku. Prędkość maksymalna dla pociągów pasażerskich ma wynieść 80 km/h. Na trasie zlokalizowane są dwa przystanki osobowe w miejscowościach Mroczkowice i Krobica. Perony mają mieć 100 m długości. Na tych przewidziano m.in. wiatę peronową, ławki zewnętrzne, kosze na śmieci, stojaki na rowery, oświetlenie i monitoring. W pobliżu peronów znajdzie się też po 5 miejsc parkingowych.

W dniu wczorajszym, (8 listopada 2022 roku) Dolnośląska Służba Dróg i Kolei otworzyła oferty na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych linii kolejowej nr 336 relacji Mirsk – Świeradów Zdrój. DSDiK zarezerwowała na ten cel 27.839.335,80 zł brutto.

W przetargu zgłosiło się 14 wykonawców, w tym 5 mieści się w założeniach cenowych zamawiającego. Najtańszą ofertę 21.352.037,40 zł brutto złożyła firma ETF Polska sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich. Natomiast najdroższą, która jest niemal dwukrotnie wyższa – 40.933.305,30 zł brutto złożyła firma TRACK CONSTRUCTION S.A. z Krakowa. Obecnie trwa weryfikacja ofert.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here