(Nie)trzeźwy poranek na drogach powiatu lwóweckiego

1
1368

Działania lwóweckich policjantów w ramach akcji „trzeźwy poranek” pozwoliły na wyłapanie i wyeliminowanie z dwójki kierujących będących pod wpływem.

 

13 kwietnia br., funkcjonariusze Policji z powiatu lwóweckiego od wczesnych godzin porannych prowadzili własne działania mające na celu wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Na pierwsze efekty mundurowi nie musieli zbyt długo czekać.

„O 6:40 policjanci ruchu drogowego na Alei Wojska Polskiego w Lwówku Śląskim zatrzymali do kontroli audi, którego kierującym był 58- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który podczas badania alkomatem wydmuchał 0,5 promila alkoholu. Niecałe pół godziny później funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim skontrolowali w Proszówce 23- latkę z gminy Mirsk, która kierowała osobowym fordem. Wynik badania trzeźwości kobiety wyniósł blisko 1,5 promila w wydychanym powietrzu.” – relacjonuje sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Policjanci nieustannie apelują do kierowców o to, aby nie wsiadali za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Jak tłumaczą nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Lwóweccy policjanci apelują także do wszystkich, którzy wiedzą, bądź mają podejrzenia, że ktoś może prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu o zgłaszanie tego faktu na policję.

„Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może nie dojdzie do tragedii na drodze.” – dodaje policjantka, która zwraca się z prośbą o dzwonienie w takich sytuacjach pod numer tel. 112

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here