Powiat wyremontuje drogę z Pasiecznika do Pokrzywnika

6
177

Będzie remont i nowa nawierzchnia na drodze powiatowej 2510D Pilchowice – Pokrzywnik – Pasiecznik łączącej zaporę w Pilchowicach z drogą krajową nr 30.

Stan techniczny nawierzchni jezdni należy określić jako bardzo zły. Na całości odcinka drogi występują ubytki, deformacja w przekroju poprzecznym oraz podłużnym, liczne uszkodzenia krawędzi. Droga nie posiada prawidłowego odwodnienia, pobocza są zawyżone i porośnięte dziką roślinnością, istniejące rowy zamulone i również zarośnięte krzakami – wyjaśnia Pan marek Makowski kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, który dodaje, iż od 2014 roku wykonano przebudowę odcinka od km 3+850 do km 5+270 – łącznie 1420 mb. a w roku 2019 planowana jest przebudowa drogi o dł. 1,578 km (w km 8+100-9+678).

Wartość kosztorysowa robót wynosi ok. 1.100.000 zł. ZDP posiada dokumentację projektową przebudowy drogi powiatowej nr 2510D Pilchowice – Pokrzywnik – Pasiecznik w km 3+850 – 9+678 (od zapory w Pilchowicach do drogi krajowej nr 30 w Pasieczniku).

W celu realizacji zadania Powiat Lwówecki zwrócił się z prośbą o dofinansowanie zadania do Lasów Państwowych – Nadleśnictwo Lwówek Śląski oraz w listopadzie 2018 roku złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie w ramach dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wczoraj marszałek Cezary Przybylski ogłosił, że dotacje zostały przyznane. – tłumaczy Pan Marek Makowski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

Planowany zakres rzeczowy zadania obejmuje:
– wzmocnienie istniejącej konstrukcji nawierzchni,
– wykonanie nowej warstwy ścieralnej,
– ścinkę i uzupełnienie poboczy,
– przebudowę zjazdów na posesje i drogi boczne oraz nawierzchni bitumicznej,
– wcinka krzaków, karczowanie pni,
– przebudowa istniejących przepustów pod zjazdami i jezdnią główną,
– odmulenie i odtworzenie istniejących rowów przydrożnych.

6 KOMENTARZE

  1. Stan techniczny nawierzchni jezdni…… to tam jakaś jezdnia jest? Dojazd do tamy turysty i co tam zobaczy, dziurę wypełnioną wodą i śmieciami ,żadnych plaż ,ośrodków, przystani i przenikliwy syf . Ja bym się wstydził turyście to pokazywać. Nie ma pilniejszych potrzeb w gminie ? Ale jak twierdzi radny powiatowy droga strategiczna!!!

  2. To chyba jakiś żart. ..droga z Lubomierza – Popielówek – droga K30 to chyba bardziej uczęszczana przez pojazdy . A jest stan tragiczny. Dziurawa jak ser szwajcarski . Mam nadzieję, że w najbliższym czasie władza pomyśli o pieniądzach na inwestycje tej drogi. Co dzień cały tabor pojazdów ciężarowych – śmieciarek jedzie do IZER. Niech władza pomyśli nie tylko o mieszkańcach lecz o swoich pojazdach które będą potrzebowały napraw zniszczonego zawieszenia

  3. Władzę stać na wybudowanie drogi w polu, ale na remonty już istniejącej: Radoniów – Lubomierz to nie ma, ruch ogromny, a droga w fatalnym stanie, po każdej zimie dziury łatane metodą chałupniczą przez kilku robotników, którzy wypełnienie w dziurach ubijają własnymi nogami, szok i niedowierzanie, komu potrzebna droga w polu??

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here