Obywatelskie ujęcie kierowcy z promilami

1
1453
zdjęcie poglądowe fot. Policja.pl

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego przez świadków jego pijackich wyczynów. Do obywatelskiego ujęcia kierowcy, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu doszło w Pasieczniku. Amator jazdy na ,,podwójnym gazie” musi liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami, grzywną a nawet karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

1 maja w godzinach popołudniowych do dyżurnego Komisariatu w Gryfowie Śląskim wpłynęło zgłoszenie, iż w miejscowości Pasiecznik w pobliżu sklepu doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce ujęcia natychmiast skierowani zostali policjanci z Gryfowa Śląskiego, gdzie zastali trzech mężczyzn. Jak ustalili, 70- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego poruszając się osobowym Renault zatrzymał się w pobliżu sklepu i wypadł z samochodu. Dwóch mężczyzn, którzy widzieli zaistniałą sytuację udaremnili jego oddalenie się z miejsca i wezwali policję. Badanie alkomatem wykazało, iż amator jazdy na ,,podwójnym gazie” miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy również zarzut, za który prawo przewiduje karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywnę.

Policjanci składają serdeczne podziękowania świadkom za obywatelską postawę godną naśladowania. Przypominają również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał !!!

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here