Emeryci niecierpliwie czekają na list z ZUS

3
554

Trwa wysyłka listów z informacjami dotyczącymi waloryzacji emerytur. Przesyłka od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zawiera dwie informacje: o podwyżce wynikającej z tegorocznej waloryzacji emerytur ora o wypłacie 13, dodatkowej emerytury.

– Już prawie 70 proc. wszystkich listów trafiło do adresatów, pozostałe powinny być w skrzynkach pocztowych do końca maja – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzeczniczka informuje, że do adresatów ZUS już wysłał prawie 6 mln informacji. Ostatnie 2 mln listów sukcesywnie trafia do skrzynek seniorów. Obydwie informacje ZUS wysyła w jednym liście ze względu na oszczędności. Na Dolnym Śląsku „trzynastki” dostało w tym roku 682 250 osób. W tym 275 tysięcy mieszkańców Wrocławia, 249 tys. mieszkańców Wałbrzycha i 158 tys. mieszkańców Legnicy. Dodatkowe wypłaty wpłynęły na konta około 9 mln osób w całym kraju.

Waloryzacja w 2020 r. wyniosła 3,56 proc. Seniorzy z najniższymi dochodami dostali podwyżkę w kwocie 70 zł. Podwyżka kwotowa dotyczyła tych osób, których miesięczna wypłata wynosił do 1966,43 zł. Dopiero powyżej tej kwoty będzie brany pod uwagę wskaźnik waloryzacji – 103,56 proc.

-/Iwona Kowalska-Matis
regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku/-

3 KOMENTARZE

  1. Brawo rząd Pana Morawieckiego tak dobrego rządu jeszcze po wojnie nie było i Tak Dobrego Prezydenta również, jesteście wielcy Brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here