Powiat remontuje Aleje Lipową

1
1189
aleja lipowa pilchowice wleń

Ponad dwieście tysięcy złotych Zarząd Powiatu Lwóweckiego przeznaczył na remont tak zwanej Alei Lipowej. Dziś prace są niemal na ukończeniu.

 

 

Jak już informowaliśmy na stronach Lwówecki.info w dniu 20 czerwca Zarząd Powiatu przyjął propozycję złożoną przez Starostę Daniela Koko remontu drogi w miejscowości Pilchowice, zwanej potocznie „Aleją Lipową”. Środki na inwestycję pochodzą z budżetu Powiatu, z oszczędności, jakie powstały po przetargu na drugi etap drogi Pławna- Marczów, odcinka po stronie gminy Wleń.

– Tak jak oszczędności powstałe na drodze z Lwówka Śląskiego do Soboty przekazaliśmy na remonty kolejnych odcinków dróg w gminie Lwówek Śląski, tak teraz mamy oszczędności poprzetargowe na drodze Pławna- Marczów i będę chciał przekonać Zarząd a później także pozostałych radnych do tego, żeby z tych pieniędzy zrobić drogę w Pilchowicach, ten najgorszy odcinek w kierunku zapory. – mówił nam Pan Daniel Koko.

 

 

Pod koniec czerwca Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim ogłosił przetarg na naprawę bieżącą, remont cząstkowy wielkopowierzchniowy drogi powiatowej nr 2510D w km 0+000-0+520 w miejscowości Pilchowice, w gminie Wleń. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma, która wykonanie zadania wyceniła na 227.119,50 zł.

Pan Starosta nie czekał i niezwłocznie podpis umowę. Firma Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik do prac przystąpiła przedwczoraj. W pierwszej kolejności nawierzchnia została oczyszczona (sfrezowana) a w dniu wczorajszym pojawiła się nowa warstwa asfaltu.

Jeżeli tylko pogoda pozwoli prace powinny zostać zakończone lada dzień.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here