Trzy miesiące aresztu dla sprawcy przemocy domowej

2
1565

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną oraz małoletnim synem. Mężczyzna bił kobietę, obrażał, był wulgarny. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

 

Lwóweccy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną oraz małoletnim synem. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego wszczynał awantury domowe, podczas których używał wulgarnych słów, groził swojej żonie pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, zakłócał spoczynek nocny. Mężczyzna szarpał i bił kobietę, zmuszał do opuszczenia mieszkania.

48-latek trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec oprawcy trzymiesięczny areszt. Teraz za swoje zachowanie 48-latek odpowie przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here