Zasłony gotowe czy na wymiar? Jakie wybrać?

0
237
zdjęcie poglądowe (LH)

Zasłony to jeden z najważniejszych sposób na aranżację okna. Zwykle kojarzymy je z tradycyjnymi wnętrzami, ale warto pamiętać, że na rynku dostępnych jest również wiele modeli przystosowanych do wieszania w pomieszczeniach urządzonych na zdecydowanie nowocześniejszą modłę – chodzi tu między innymi o mieszkania zaaranżowane w cieszącym się dużym zainteresowaniem stylu skandynawskim. Zasłony sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i salonie, pokoju dziecięcym, a nawet w kuchni. Co jednak warto wiedzieć przed ich wyborem?

 

Zasłony gotowe czy szyte na miarę? Który typ zasłon będzie lepszym wyborem?

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy zasłon. Pierwsze to zasłony gotowe z alena-firany.pl, sprzedawane w postaci, którą od razu można powiesić na oknie. Drugi to natomiast zasłony na wymiar, które po przycięciu do odpowiednich wymiarów należy obszyć samodzielnie lub korzystając z usług krawcowej. Często też tego typu usługę oferują również same sklepy zajmujące się dystrybucją zasłon. Które z tych rozwiązań będzie jednak lepsze? Na to pytanie trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele zależy od rodzaju i wymiarów okna, a także tego, czy dany wzór jest dostępny w interesującej nas wersji. Na gotowe zasłony warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na wygodę. By zaaranżować za ich pomocą mieszkanie, nie musimy dokonywać pomiarów, ani martwić się koniecznością ich obszycia. Z drugiej jednak strony gotowe zasłony mogą nie pasować do okien o nietypowych rozmiarach. W takich przypadkach jedynym wyjściem zamówienie w sklepie internetowym lub stacjonarnym zasłon na wymiar.

Zasłony gotowe uszyte – w geometryczne wzory czy kwiatowe motywy? Co wybrać?

Gotowe zasłony na przelotkach lub mocowane w inny sposób dostępne są w najróżniejszych wzorach. Te najpopularniejsze to przede wszystkim:

  • minimalistyczne zasłony: doskonale sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach, w których ważne są nienarzucające się, proste projekty. Często wykonane są z materiału pozbawionego jakichkolwiek motywów lub tylko subtelnie zdobionego, utrzymane w całości w jednym odcieniu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by zasłony utrzymane w minimalistycznym stylu powiesić również w bardziej tradycyjnym wnętrzu;
  • zasłony we wzory geometryczne: zasłony zdobione kołami, kwadratami, trójkątami czy liniami to właściwie klasyka wnętrzarskiego wzornictwa. Są spotykane co najmniej od kilkudziesięciu lat i właściwie od momentu pojawienia się na rynku cieszą się niesłabnącym, dużym zainteresowaniem. Szczególnie dobrze pasują do wnętrz urządzonych w bardziej nowoczesny sposób;
  • zasłony z motywami roślinnymi i naturalnymi: ta kategoria jest bardzo niejednorodna i obejmuje zarówno bardzo klasyczne wzory, jak i te wykonane na nowoczesną modłę. Z tego względu można spotkać je właściwie we wszystkich pomieszczeniach.

Gotowe zasłony w każdym pomieszczeniu. Czemu warto na nie postawić?

Zasłony to rozwiązanie alternatywne wobec rolet czy żaluzji. Jakie argumenty przemawiają za wyborem właśnie zasłon? Najważniejszy jest na pewno nastrój, który wprowadzają one do domu – przytulny i sprzyjający regeneracji sił. Nie bez znaczenia jest też to, że zasłony można bardzo łatwo wymienić – na przykład w razie ich zabrudzenia lub chęci zmiany wzoru. W przypadku rolet lub żaluzji nie zawsze jest to tak bezproblemowe.

Tanie zasłony gotowe. Jak wybrać sklep internetowy sprzedający zasłony?

Wybierając sklep internetowy, w którym kupimy zasłony, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak szeroką ofertę przygotował dla swoich klientów. Im więcej wzorów zasłon w nim znajdziemy, tym większe prawdopodobieństwo tego, że znajdziemy wzory dostosowane do naszych potrzeb oraz aranżacji wnętrz w naszym mieszkaniu.

-/Materiał partnera/-LH

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here