Chcesz zabrać głos w debacie o stanie Gminy? Zacznij zbierać podpisy

1
269

Na stronach Urzędu Miasta i Gminy Mirsk zostało opublikowane ogłoszenie, w którym przewodniczący rady informuje o planowanym posiedzeniu, podczas którego odbędzie się debata o nad raportem o stanie gminy. W debacie głos zabrać mogą mieszkańcy, ale tylko Ci, którzy zbiorą co najmniej 20 podpisów poparcia i zapiszą się na listę.

 

“Informuję, że 27 czerwca o godz. 14.00 odbędzie się X Sesja Rady Miejskiej Gminy Mirsk, której wiodącym tematem będzie raport o stanie Gminy Mirsk. Podczas debaty nad raportem o stanie gminy, głos mogą zabierać mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami w gminie do 20 000 mieszkańców – co najmniej 20 osób.

Zgłoszenie składa się najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy tj. do 26 czerwca do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Mirsk.

Mieszkańcy będą dopuszczeni do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszeń. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba, że rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.

Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Mirsk Antoni Alchimowicz”

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here