Powiat Lwówecki: Od słowa do czynu

7
216

Starosta Lwówecki Daniela Koko podpisał umowę z prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu Łukaszem Jaźwcem na uruchomienie przewozów autobusowych na trasach:

Lwówek Śląski – Rząsiny – Wolbromów – Gryfów Śląski oraz
Lwówek Śląski – Gryfów Śląski – Mirsk – Kwieciszowice.

Przewozy są dofinansowane z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, którego celem jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. W związku z tą umową zostały również podpisane porozumienia z gminami: Mirsk i Gryfów Śląski dotyczące finansowania nowych tras w komunikacji autobusowej. Umowy podpisali: Burmistrz Mirska Andrzej Jasiński oraz Burmistrz Gryfowa Śląskiego Olgierd Poniźnik.

Autobusy na trasach: Lwówek Śląski – Rząsiny – Wolbromów – Gryfów Śląski oraz Lwówek Śląski – Gryfów Śląski – Mirsk – Kwieciszowice jeżdżą już od 2 września i kursują dwa razy dziennie. Z wyliczeń zaproponowanych przez PKS Bolesławiec wynika, że koszt jednego wozokilometra wynosi 5,58 zł, z czego 1 zł zapłaci Państwo, 1 zł zapłaci Powiat Lwówecki, przychody ze sprzedaży biletów wyniosą złotówkę, resztę będą pokrywać Gminy z własnych środków.

O działaniach związanych z projektem pisaliśmy w materiałach:

Powiat Lwówecki: Walka z wykluczeniem komunikacyjnym
W dniu 24 lipca 2019 w siedzibie Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim odbyły się konsultacje przedstawicieli lokalnych władz samorządowych z prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu Łukaszem Jaźwcem.

Na które trasy wrócą autobusy?
Wśród kryteriów, na podstawie których Wojewoda będzie dokonywał podziału środków Funduszu na rzecz samorządów terytorialnych, będzie m.in. realizacja potrzeb osób niepełnosprawnych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Przepisy ustawy zwiększą dostępność połączeń autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dla tych osób.

Powiat Lwówecki z dofinansowaniem na nowe kursy autobusowe
27 sierpnia we Wrocławiu Starosta Lwówecki Daniel Koko podpisał umowę z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem o dofinansowanie dwóch tras komunikacji autobusowych w Powiecie Lwóweckim.

7 KOMENTARZE

  1. Typowy przykład , jak podejmować decyzję bez konsultacji , analiz , na szybko i bez pomysłu .
    Tytuł ” Od słowa do czynu ” jest w moim rezumieniu , zupełnie nieadekwatny do sposobu wprowadzenia przedmiotowych przewozów .

    Podsumowując :
    Kompletny brak profesjonalizmu – najważniesze , by ktoś zarobił .

  2. Czy to oznacza, że ludzie zostawią teraz swoje samochody i będą jeżdzić autobusami ? Może byłoby lepsze dofinansowanie do przewozu BlaBlacarem ? Ale, kto zajmowałby się takimi rzeczami przy wydawaniu publicznych pieniędzy ?

  3. zbylutów skorzynice to naprawdę strefa ciszy nie tylko dla ptaszków tu przewozów nie dali bo tutaj by nikt nie dał samochodów skoro nie ma drogi ale władze od nas podatki biora i to sie liczy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here