Blisko 4 miliony złotych dla Gminy Lubomierz

4
795
fot.: Gmina Lubomierz

Wręczone zostały promesy na inwestycje typu Gospodarka wodno-ściekowa finansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

 

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, obecny nabór to już trzecia edycja konkursu w tej perspektywie finansowej PROW. W ramach 27 projektów objętych dofinansowaniem w kwocie ponad 93 mln zł powstaną:

  • 50,6 km sieci wodociągowej,
  • 45,8 km sieci kanalizacyjnej,
  • 302 przydomowe oczyszczalnie ścieków,
  • 2 ujęcia wody,
  • 8 stacji uzdatniania wody,
  • 2 oczyszczalnie ścieków.

– Po raz kolejny kierujemy wielomilionowe środki na budowę i przebudowę obiektów infrastruktury wodno-ściekowej. Dzięki temu powstaną dziesiątki kilometrów nowych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, nowe oczyszczalnie ścieków oraz stacje ujęć wody i jej uzdatniania. Te działania przyczyniają się do zapobiegania wykluczeniu społecznemu osób mieszkających na obszarach wiejskich, poprawiają ich komfort życia oraz wspierają rozwój dolnośląskiej wsi – mówi podczas spotkania z samorządowcami Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

 

Zakres inwestycji to budowa, przebudowa lub wyposażenie obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków lub gromadzenia wód opadowych lub roztopowych, a także zakup i montaż urządzeń oraz instalacji kanalizacyjnych lub wodociągowych.

Wśród obecnych na spotkaniu samorządowców był Pan Adam Skrzydłowski Wiceburmistrz Lubomierza, który odebrał z rąk Wicemarszałka promesę na kwotę 3.929.788 złotych.

Środki te pomogą Gminie Lubomierz w realizacji budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wiejskim i budowy z przebudową odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Oleszna Podgórska, o czym kilka dni temu informował Marek Chrabąszcz Burmistrz Lubomierza.

4 KOMENTARZE

  1. Przebudowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami to znaczy że Oleszna Podgórska ma sieć wodociągów tylko trzeba ją przebudować, to do którego numeru domu ta linia będzie przebudowana?

    • W Olesznej nigdy nie powstanie sieć wodno-kanalizacyjna. Na podstawie wyników ankiety oraz nikłego zainteresowania samą ankietą, mieszkańcy nie są zainteresowani taką budową. Wolą swoje źródła, które niestety lubią wysychać w ostatnich latach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here