Powiat lwówecki: Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

45
8176

Nie mamy dziś dobrych wiadomości. Wirus rozprzestrzenia się coraz bardziej. Są kolejne przypadki zakażenia w powiecie lwóweckim. Sytuacja w ościennych powiatach też nie jest dobra.

Wczoraj wieczorem w kraju mieliśmy w sumie 3383 osoby zakażone koronawirusem. 71 osób zmarło.

 

Również wieczorem Wojewoda Dolnośląski na terenie województwa dolnośląskiego było 384 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 03.04 godz. 18:00):

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4598,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2316,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 270.

Z przekazanych dziś rano przez Ministerstwo Zdrowia informacji wynika, iż liczba zakażonych koronawirusem wynosi 3503. 73 zmarły.

Złotoryjski

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 w powiecie złotoryjskim. To starszy mężczyzna, który od dłuższego czasu przebywał w szpitalu i tam najprawdopodobniej się zaraził.

Jak podaje Gazeta Złotoryjska mężczyzna leży w szpitalu w Legnicy, dokąd kilka dni temu został przewieziony ze szpitala w Jeleniej Górze, gdzie przebywał wcześniej. Na COVID-19 zachorował więc najprawdopodobniej podczas pobytu w szpitalu.

Po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego ustalono, że mężczyzna nie był przez nikogo odwiedzany, gdyż w szpitalach obowiązywał zakaz odwiedzin. W związku z tym nie miał z nikim kontaktu, poza personelem medycznym. Próbka od mężczyzny została pobrana, ponieważ na oddziale było podejrzenie zachorowania u innego pacjenta, z tego powodu przebadano cały personel i wszystkich pacjentów – mówi Ewa Cwynar, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi.

Bolesławiecki

Na terenie naszego województwa już tylko miasto Legnica pozostała białą wyspą bez żadnego przypadku zakażenia COIVD-19. Wczoraj odnotowane zostały zachorowania w powiatach jaworskim, złotoryjskim i bolesławieckim.

W piątek wieczorem w szpitalu w Bolesławcu było 20 osób z potwierdzonym koronawirusem. 6 osób było w stanie ciężkim, pod respiratorem a 30 osób oczekiwało na wyniki.

Lubański

Rośnie liczba zakażonych w powiecie lubańskim. W piątek o godz. 15. kwarantanną rządową objętych było 428 osób, kwarantanną PPIS 194 osoby, a w nadzorze epidemiologicznym znajdowało się 67 osób. Jak podaje portal eLuban.pl potwierdzone przypadki dotyczą gminy Leśna 12 zachorowań, gminy Olszyna 8 zachorowań, miasto Świeradów-Zdrój 2 zachorowania oraz jeden przypadek w gminie Platerówka. Tym samym liczba chorych na koronawirysa w powiecie lubańskim zwiększyła się do 23 osób.

Jeleniogórski

Do 17 osób wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Jeleniej Górze. Najnowsze przypadki dotyczą jeleniogórskiego szpitala. Niestety wczoraj w bolesławieckim szpitalu zmarł 71.letni mężczyzna z gminy Mysłakowice.
W sumie w powiecie jeleniogórskim odnotowano już 23 przypadki zarażenia. 17 z Jeleniej Góry (1 zgon), 3 z Jeżowa Sudeckiego, 1 ze Szklarskiej Poręby, 1 z Podgórzyna i 1 z Mysłakowic (zmarły).

Lwówecki

Wśród mieszkańców powiatu lwóweckiego mamy 24 osoby objęte kwarantanną na podstawie decyzji PSSE (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) oraz 2 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym.

Wzrosła także liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie lwóweckim. Jeszcze do wczoraj mówiliśmy tylko o pacjentce z Gryfowa Śląskiego. Wieczorem doszedł jeden nowy potwierdzony pozytywnym wynikiem testu przypadek, a w nocy kolejny. Łącznie na terenie naszego powiatu mamy w tej chwili trzy potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Wszystkie trzy osoby to kobiety, które czują się dobrze.

Lwówecki Sanepid nie zdradza szczegółów dotyczących miejscowości pochodzenia osób zakażonych ani innych okoliczności.

45 KOMENTARZE

 1. No to teraz się zacznie ludzie będą przyjeżdżać z Niemiec na święta i zamiast odbywać kwarantannę w domu to będą pewnie bujali się po marketach. Dlatego apel do policji kontrolować ich w domach jak najczęściej

 2. Dokładnie kontrole, kontrole i kontrole i jeszcze jedno koło mnie w Mirsku mieszka kilku ci pewnie zjadą teraz i obiecuje Wam jak ich tylko zobacze na ulicy zaraz dzwonie i to nie anonimowo tylko podam dane ja mam dzieci i nie chce aby chorowały i takim dla przykładu od razu po 30 tyś. grzywny

  • Wszystko się zgadza, ale człowieku, czy nie uznajesz przecinków ani kropek??? Źle się czyta tak jednym tchem całe zdanie złożone z prawie pięćdziesięciu słów….. Pozdrawiam…

 3. Jutro kilka osób z opieki wraca z Niemiec do Gryfowa i jak to mówią mają gdzieś kwarantannę jak tylko zobaczę na zakupach i szwedaniu się z pieskiem zadzwonię na policję.

 4. Szlag mnie trafia jak słyszę że lwówecki sanepid ukrywa informacje w innych powiatach podają wszystkie szczegóły znana jest miejscowosć wiemy jak doszło do zakażenia ile lat ma osoba tylko lwówek jak zwykle ma coś do ukrycia. Obudźcie sie panowie przecież to nie jest jakaś wielka tajemnica nikt nie wymaga podanai nazwisk a te informacje wpływają na nasze bezpieczeństwo ludzie mają prawo to wiedzieć.

 5. Właśnie,trzeba na bieżąco zgłaszać jak ktoś widzi ludzi nieprzestrzegających kwarantanny, ponieważ potem niewinni cierpią,a ich widoczne stać płacić skoro zachowują się tak bezmyślnie. Wrócili na święta,to niech nie lataja po sklepach i Bóg wie gdzie.

 6. Również nie rozumiem czemu nie ma wieku, okolicznosci i miejsca zamieszkania osob zarażonych. Wszedzie podaja. I rowniez popieram zeby zglaszac przypadki gdy ktos ma kwarantanne a mimo to wychodzi z domu.

 7. Zgadzam się całkowicie, że naszym obywatelskim obowiązkiem jest zgłaszanie przypadków naruszenia kwarantanny. Ale jest druga strona medalu. Osoby zakażone i osoby z kwarantanny potrzebują naszej pomocy. Zbliżają się święta, okażmy dobre serce, zanieśmy pod drzwi tych osób jakieś produkty spożywcze, słodycze lub środki higieniczne. Często w domu są dzieci. Postawmy się w ich sytuacji i POMÓŻMY.

 8. A po co wam miejsce zamieszkania? Jak chcecie szpiegować to pożyteczniejszym będzie zainteresowanie się kto potrzebuje pomocy. Wychylcie się wścibskie istoty poza czubek własnego nosa.

 9. A no może po to są potrzebne informacje żeby zachować jeszcze większa ostrożność ? Niektórzy choćby musza pracować, każdy z nas potrzebuje wyjść raz na jakiś czas do sklepu kupić produkty spożywcze. Gdyby zostało podane chociażby miejsce pracy osoby zakażonej a ja wiedziałabym ze tez tam pracuje to zapewne nie pojawiłabym się w pracy kolejnego dnia dla własnego bezpieczeństwa . Tymczasem dopóki wiem ze w pracy nie ma potwierdzonych przypadków wiem ze pracować muszę żeby mieć na rachunki itp . Wydaje się logiczne …

  • W pracy masz zachować 1,5 m od innego pracownika. Za to i środki ochrony odpowiada pracodawca. Pracuj, stosuj się do wytycznych, nie oglądaj wiadomości i będzie ok.

 10. Ja wiem jedno jak nie wirus nas zabije to depresja z tego wszystkiego nas dopadnie. Ile to wszystko jeszcze potrwa . Jak długo będziemy więźniami naszych domów. Do tego to e nauczanie ja osobiście dostaje już jobla. Pracuje w sklepie i codziennie jestem w pracy z moim zespołem jak nie słucham nie oglądam jest ok ale jak włączę telewizor odechciewa mi się iść do pracy. Ludzie co to będzie kupa osób jest bez pracy. Albo dostali wypowiedzenia albo pracowali na zlecenia . Będzie okropna bieda tyle wiem .

 11. Jestem również za tym, żeby były podane miejscowości w których występuje takie zachorowanie. Od trzech tygodni siedzę w domu, ale czasem każdy musi wyjść choćby po zakupy, czy do apteki, więc chciała bym wiedzieć, czy w naszym Lwówku jest bezpiecznie.

 12. Do seniorka nigdzie nie jest bezpiecznie kwarantanny to kpina co z tego że osoba która przyjechała z zagranicy nie opuszcza domu jak cała rodzina chodzi do pracy i łazi po sklepach .

 13. Pani Seniorko! Na całym świecie jest coronawirus i na całym świecie ludzie robią zakupy. I dlatego są takie ograniczenia, ponieważ wirus bardzo łatwo się roprzestrzenia. Dlatego warto nosić maseczki i obowiązkowo rękawiczki. W naszym powiecie są 3 przypadki i na pewno będzie więcej. Więc niemądrze jest pytać, czy we Lwówku jest bezpiecznie. Nigdzie nie jest. Najbardziej jest w domu. Zdrowia życzę.

 14. Policja tylko potrafi straszyć Mieszkam na wsi trzymam się zasad (nigdzie nie chodzę ,nie jeżdżę z najbliższą rodziną się nie spotykam )ale co z tego do sąsiadów samochód za samochodem przyjeżdża ,zjeżdżają sie różni goście matki z dziećmi bo w mieście nie można wychodzić a policja nic z tym nie robi ….i jak ma być dobrze Jedni przestrzegają reguł a drudzy mają to głęboko gdzieś i przez takich tylko się to roznosi.

 15. Sanepid ma to w dupie. Dzwoni osoba po powrocie z Niemiec. Pyta się co dalej po kwarantannie. Nic nie wiedzą .Jeszcze zdziwienie . Pan był na kwarantannie? Nosz qrwa to jest państwo z tektury nie z dykty

 16. Wg. artykułu jedynie Legnica jest białą plama na mapie koronawirusa – to dlaczego w połowie marca legnicki SOR był zamknięty?, czyżby krótka pamięć. Jeżeli dobrze pamiętam to ta kobieta zmarła.

 17. Skąd mogą wiedzieć w jakim stanie są obecnie zakażone Panie?? skoro ani sanepid, ani opieka, czy też policja się tym nie interesuje!!! Co oni pie… W tych artykułach!!! Niestety jeda z Pań jest osoba mi bliska i koronawirusa złapała w szpitalu na oddziale gdzie jak się okazało w trakcie jej pobytu był potwierdzony przypadek, jedyne co zrobili to pobrali wymaz i wypisali do domu nie wiedząc jaki będzie wynik!! Zgaduje że takich osób jest więcej, i właśnie w taki sposób służba zdrowia naraża innych zdrowie i życie!!!

 18. Tak wygląda nowoczesna wojna światowa (globalna) rozgrywana za naszymi plecami, niewinni ludzie umierają, reszta ma się bać i zajmować się pielęgnacją strachu, po co? By nie zobaczyć, nie zauważyć wojny toczonej za naszymi plecami ludzi pazernych i chciwych władzy, wkrótce nikt nie będzie miał już złudzeń, wyłączcie telewizję, włączcie myślenie, Koronawirus gra na czas.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here