Lwówek Śląski: Strażacy z Włodzic wygrywają w zawodach

5
1589

Strażacy z OSP Włodzice pokonali konkurencję zwyciężając w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, jakie dziś odbyły się w Niwnicach.

 

W upalne sobotnie przedpołudnie 18 czerwca w Niwnicach odbyły się Miejsko- Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze, w których udział wzięło osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lwówek Śląski. W zmaganiach rywalizowały drużyny reprezentujące: OSP Włodzice Wielkie, OSP Chmielno, OSP Zbylutów, OSP Sobota, OSP Niwnice i OSP Płóczki Górne.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad ich poprawnością czuwała Komisja sędziowska w skład której weszli funkcjonariusze KP PSP w Lwówku Śląskim. Sędzią głównym zawodów był st. bryg. Mariusz Mróz, ponadto w skład komisji sędziowskiej weszli: st. asp. Marcin Kwakszys, asp. Grzegorz Faliński, asp. Mariusz Schombierski, mł. ogn. Marcin Lampart, sekc. Filip Bąk i Anna Sokołowska.

Do rywalizacji oprócz męskich drużyn pożarniczych przystąpiły także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – reprezentujące OSP Chmielno i OSP Zbylutów. W zawodach gościnnie zaprezentowała się także drużyna z OSP Bródki.

Wyniki zawodów sportowo- pożarniczych OSP gminy Lwówek Śląski :

OSP Włodzice Wielkie – 129,35 pkt,
OSP Zbylutów – 133,37 pkt,
OSP Sobota – 135,58 pkt,
OSP Płóczki Górne – 150,38 pkt,
OSP Niwnice – 157, 55 pkt,
OSP Chmielno – 159,17 pkt,

Zwycięskie drużyny wezmą udział w planowanych na jesień zawodach na szczeblu powiatowym.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here