Potężne kolejki na stacjach paliw!

19
5443

Na stacjach paliw w całym kraju można spotkać obecnie spore kolejki kierowców, którzy chcą zatankować swoje pojazdy.

 

Inwazja Rosji na Ukrainę sprawiła, że na światowych giełdach mocno zaczęła drożeć ropa. W efekcie można spodziewać się drastycznych podwyżek cen. Wielu kierowców postanowiło nie czekać na rozwój wydarzeń i jeszcze dzisiaj zatankować swoje pojazdy do pełna. To spowodowało samonapinającą się spiralę. Obecnie niemal na wszystkich stacjach paliw stoją kolejki chętnych na zakup paliwo. Pojawiają się też klienci, którzy chcą kupować paliwo w dużych ilościach do podstawianych zbiorników czy beczek.

Tak wygląda kolejka na stację paliw w Lwówku Śląskim w czwartek o godz. 18:45

Świeradów Zdrój około godziny 18:00. Kilkanaście aut w kolejce po paliwo.

Po godzinie 13 w czwartek 24 lutego na stacji Cirkle K w Lwówku Śląskim zaczęła tworzyć się kolejka i ta trwa do chwili obecnej.

Szef PKN Orlen w mediach społecznościowych uspokaja. „W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw” – pisze Daniel Obajtek.

Koncern zapewnia, że dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy Orlen w Polsce, Czechach i na Litwie są w pełni zabezpieczone.

Jednym z powodów paniki może być prowadzona przez rosyjskich hakerów cyberwojna. Dla przykładu Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych poinformował, że na podkarpackich grupach na Facebooku odbywa się “dynamiczna mechaniczna dystrybucja dot. możliwych braków paliwa”.

19 KOMENTARZE

  1. Tutaj nikomu nie chodzi,że zabraknie jak to mówi Obajtek tylko ,że od rana już podrożało o 50 groszy, a co za tym idzie jak ktoś jeździ autem to chyba warto zatankować taniej

  2. Ludzie, ale wy tępi jesteście. Straszenie i chęć zdarcia z nas kasy jest oczywista, co nie zmienia faktu, że wczoraj we wschodniej części kraju cena przekroczyła 8zł/L. Nie wyklucza to tego, że na zachodniej części cena może być podobna za jakiś czas. Podziwiam ignorancje większości, którzy gówno wiedzą, ale się wypowiedzą 😉

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here