Znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją babcią. Został aresztowany

8
2075

Decyzją sądu 27- letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzny podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad babcią. 27-latek od kilku lat stosował przemoc wobec osoby najbliższej za co grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Lwówek Śląski podejrzanego o znęcanie się nad babcią, z którą współzamieszkiwał. Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od kilku lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec kobiety.

27-latek wyzywał babcię słowami wulgarnymi, bił po całym ciele, zmuszał do ucieczek z domu, wymuszał pieniądze, groził pozbawieniem zdrowia i życia oraz spaleniem dobytku.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad babcią oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą 27- letniemu mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

8 KOMENTARZE

  1. Dlaczego tylko 3 miesiące? Wypuszczą go to pójdzie i w końcu zatłucze babkę. Wyrok powinien być znacznie większy. Do tego jeździ zaćpany jak świnia samochodem

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here