Skontrolowali 227 kierowców. Efekt łatwy do przewidzenia

6
1657

Deszczowy poranek. Na drogach zwiększony ruch, bo jedni jadą do pracy, inni do szkoły, jeszcze inni na zakupy. I wszyscy ci kierowcy trafiają na patrole lwóweckiej policji.

 

 

Prowadzona przez policjantów akcja „Alkohol i Narkotyki” ukierunkowana jest na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Takie działania odbywają się regularnie także na terenie powiatu lwóweckiego.

Ostatnio takie działania funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili w miniony poniedziałek. Jak wskazują mundurowi akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.

W tym dniu policjanci, skontrolowali 227 kierowców, z czego dwoje znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu.

30-letnia kierująca została zatrzymana w Nielestnie. Mieszkanka powiatu szprotawskiego kierowała audi mając blisko 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niespełna 10 minut później, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który podróżował osobowym renault. Podczas badania stanu trzeźwości mieszkaniec powiatu karkonoskiego wydmuchał 0,25 promila alkoholu. – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Zgodnie z przepisami prawa, dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi kierowcy to 0,2 promila. Stan, w którym stężenie alkoholu we krwi osoby kierującej pojazdem wynosi między 0,2 a 0,5 promila, nazywamy stanem po użyciu alkoholu. Natomiast w przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości.

Zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń, za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu, grozi grzywna nie niższa niż 2500 zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat i 15 punktów karnych. Natomiast za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienie wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) i 15 punktów karnych.

Przypominamy! Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii. – dodaje policjantka.

6 KOMENTARZE

  1. Pozabierać dowody rejestracyjne za oświetlenie pojazdów światłami do jazdy dziennej nie posiadających homologacji . Jedzie to takim pojazdem światła jak świeczki i udaje mercedesa.

  2. I tym co żarówki LED wkładają do zwykłych reflektorów. Oślepia taki aż miło ale on widzi i ma ciebie w d….e. Do tego sprawdzać systematycznie ustawienie świateł że o jeździe na przeciwmgielnych i halogenach nie wspomnę to to już standart. A pijaków karać bez litości. Nie ważne czy spada czy rośnie. Stop pijakom i ćpunom

  3. Prowadzona przez policjantów akcja „Alkohol i Narkotyki” ukierunkowana jest na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Takie działania odbywają się regularnie także na terenie powiatu lwóweckiego.
    NIE WIDAĆ WAS W WOJCIECHOWIE OD ROKU!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here