Prawie “trzeźwy poranek”.

0
1637

Wśród 214 skontrolowanych 50-letni kierowca seata miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Poranne działania pn. “Trzeźwy poranek” tym razem prowadzone były na drogach gminy Lwówek Śląski.

 

W poniedziałek od wczesnych godzin porannych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” na drogach gminy Lwówek Śląski. Wśród 214 skontrolowanych 50-letni kierowca seata miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że celem trwającej akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Lwóweccy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, będą w dalszym ciągu przeprowadzać kontrole trzeźwości kierowców w powiecie lwóweckim.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o to, by przed jazdą autem sprawdzili czy są trzeźwi. W każdej komendzie także w Lwówku Śląskim znajduje się alkomat, którym można przebadać się przed wyruszeniem w podróż. Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drodze. Jazda na podwójnym gazie grozi spowodowaniem wypadku i śmiercią nie tylko osób znajdujących się w aucie ale także przypadkowych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here