Policjant ze strażnikiem uwolnili 3- latka

14
2412

Godna pochwały postawa funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji we Lwówku Śląskim st.sierż. Bartosza Gałuchy w trakcie dnia wolnego od służby a także strażnika miejskiego z Gryfowa Śląskiego insp. Wilhelma Gałuchy, którzy pomogli kobiecie uwolnić jej 3- letniego synka z zatrzaśniętego pojazdu na parkingu pod jednym z gryfowskich marketów.

 

Do niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu na terenie parkingu pod jednym z gryfowskich marketów. W pojeździe zatrzasnął się 3- letni chłopiec wraz z kluczykami od pojazdu. Pani Agnieszka- mama chłopca przez szybę dawała wskazówki, aby chłopiec otworzył drzwi od środka. Wystraszony chłopiec wpadł w histerię, nie wiedział co się dzieje, od płaczu tracił oddech. Pani Agnieszka zupełnie nie wiedziała co ma zrobić. Osoby, które również znajdowały się na terenie parkingu widząc roztrzęsioną kobietę oraz płaczącego chłopca w pojeździe nie zainteresowały się sytuacją, ani nie starały się w żaden sposób pomóc kobiecie. W tym samym czasie policjant lwóweckiej policji st.sierż. Bartosz Gałucha w dniu wolnym od służby robił zakupy w owym markecie. Wychodząc, zauważył zdenerwowaną kobietę, która usiłuje otworzyć drzwi swojego pojazdu. Bez zastanowienia podjął próbę pomocy wraz ze strażnikiem miejskim insp. Wilhelmem Gałucha, który również pojawił się na parkingu. Mężczyźni uspokoili kobietę, polecili, aby ta uspokajała w tym czasie synka, a sami za pomocą druta i kombinerek otworzyli drzwi uwalniając chłopca z zatrzaśniętego pojazdu.

 

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło podziękowanie za pomoc od Pani Agnieszki i jej synka.

 

Gratulujemy postawy i życzymy jej każdemu bez względu na pełnioną funkcję.

 

-/ Policja Lwówek Śląski /-

14 KOMENTARZE

 1. “….. służyć wiernie Narodowi, nawet z narażeniem życia….”
  Jakby rota składana wiele wiele lat temu obliguje nas do rego.
  Swoją drogą, gratulacje dla rozważnej “madki”.

 2. Faktycznie trzeba być debilem, żeby wrzucać takie komentarze! Ciekawe ile osób, których praca/służba polega na niesieniu pomocy innym, obserwowało tę sytuację z obojętnością?!? Bo jestem po pracy, nie mam czasu, mnie to nie dotyczy itp. itd. W jakim społeczeństwie żyjemy skoro bezinteresowna pomoc i zwykła ludzka życzliwość nie zasługują na pozytywny odzew tylko kretyńskie komentarze…?!? Brawo Panowie!!! A wszystkim “życzliwym” pozostaje jedynie życzyć aby – kiedy znajdą się w podobnej sytuacji – nie musieli być zdani na pomoc osób podobnych do siebie…

 3. Może nie order ale gratulacje dla Pana ze straży miejskiej oraz funkcjonariusza policji za to że zareagowali na troszkę bezmyślny czyn matki. Ogólne brawo i gratulacje dla panów.

 4. Może nie odrazu odznaczenia ale gratulacje dla Pana ze straży miejskiej oraz funkcjonariusza policji za to że zareagowali na troszkę bezmyślny czyn matki. Ogólne brawo i gratulacje dla panów.

 5. A może czepcie się wszyscy tez tych, którzy nie pomogli jej zanim zjawili się ci Panowie ? Znieczulica.
  Do smerf: opanuj się. Masz dzieci? Jak masz to obyś nigdy nie był w takiej sytuacji, a jeżeli nie masz( sądząc po komentarzu – to raczej, nie) to się nie wypowiadaj w temacie o którym nie masz zielonego pojęcia.

 6. Nieodpowiedzialna “Madko” mam nadzieję, że wyciągniesz wnioski ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego postępowania…Całe szczęście wszystkie “Madki”, że stanowicie niewielki odsetek społeczeństwa.

 7. zastanawia mnie jedno. Czy byłoby tak głośno gdyby pomógł to zwykły człowiek . a zrobił to policjant który chciał nagłośnić sprawę i może czeka teraz na nagrodę . jak dla mnie za bardzo glosna sprawa… pewnie sam ja nagłaśniać. ciekawe czy swoje inne zasługi też tak naglasnia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here