Poważny wypadek na DK30 w Radoniowie

38
473

Z wstępnych informacji wynika, iż kilka minut po godzinie 16. w sobotę, 9 listopada 2019 roku na „feralnym zakręcie”, drodze krajowej nr 30 w Radoniowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

W wyniku zderzenia auta wypadły z drogi. Jednym z aut podróżowały dwie kobiety, w tym jedna w ciąży oraz dwoje małych dzieci. Wszyscy trafili do szpitali. Drugim autem podróżowany dwie osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń – informują nas czytelnicy

Na miejscu pracują m.in. strażacy z JRG w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Lubomierz, OSP Gryfów Śląski, OSP Chmieleń oraz specjalistyczna grupa ratownicza strażaków z Wrocławia, która wracała z poszukiwań zaginionego mężczyzny w Lubaniu. Na miejscu pracowali także zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Lubomierz. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 18 – 19-stej

fot.: OSP KSRG Lubomierz
zdjęcia nadesłane przez czytelników
fot.: OSP KSRG Lubomierz
zdjęcia nadesłane przez czytelników

38 KOMENTARZE

 1. Ile trzeba jeszcze wypadkow w tym miejscu żeby perzebudowac ten feralny zakret. I znowu policja zle informuje podróznych bo karze skrecic na pierwszej krzyżówce. A skret na pierwszej krzyżówce prowadzi do ślepej ulicy.

 2. Nie ma feralnych zakrętów, są za to coraz głupsi ludzie, którzy zapierdzielają “bezwypadkowymi okazjami” w większości na oponach kupionych z niemieckich śmietników. Kultura jazdy w Polsce drastycznie spada i stąd coraz więcej zdarzeń.

 3. Taka prawda tak jak mówisz jak nie potrafią jeździć to niech nie wsiadają za kierownicę. Znaki stoją które ograniczają prętkość ale jak się nie zna przepisów lub ignoruje je i zapi….la się to tak mistrzowie kierownicy kończą. To nie wina drogi tylko wina kierowców! !

 4. Taka prawda tak jak mówisz jak nie potrafią jeździć to niech nie wsiadają za kierownicę. Znaki stoją które ograniczają prętkość ale jak się nie zna przepisów lub ignoruje je i zapi….la się to tak mistrzowie kierownicy kończą. To nie wina drogi tylko wina kierowców! !

 5. Milionerze z PGR-u, nie rozumiesz że w tym miejscu jest za duża częstotliwość wypadków ,tylko ty tego nie zrozumisz najpierw trzeba mieć mózg, o rozumie nie wspomne.

 6. Znam ten zakręt bardzo dobrze, wiele razy tamtędy przejeżdżam. Jeśli jedzie się wolno, bez brawury, to nie ma niebezpieczeństwa. Ale raz pozwoliłam sobie na dużą prędkość i auto wpadło w poślizg. Dzięki Bogu, że było to guattro i sama nie wiem jak, ale nie wypadło z drogi. I że nikt nie jechał z naprzeciwka. Moja głupota i skrajna nieodpowiedzialność o mało nie doprowadziły do nieszczęścia. To mi dało nauczkę na zawsze. Myślę, że w tym przypadku też chodzi o nadmierną prędkość. Życzę zdrowia poszkodowanym.

 7. Znam ten zakręt bardzo dobrze, wiele razy tamtędy przejeżdżam. Jeśli jedzie się wolno i bez brawury , to jest tam bezpiecznie. Pewnego dnia pozwoliłam sobie na dużą prędkość, wpadłam w poślizg. Gdyby nie to , że jechałam guattro, pewnie wyleciałabym z drogi. Jakimś cudem uniknęłam poważnego wypadku. Dziś wiem, że to była moja głupota i skrajna nieodpowiedzialność. Myślę, że w tym przypadku było podobnie. Życzę zdrowia poszkodowanym.

 8. Rzygam jak czytam “feralny zakręt w Radoniowie” , jeden głupi napisze, drugi podchwyci i już mają wytłumaczenie na każde zdarzenie w tym miejscu. Ludzie zacznijcie jeździć używając mózgu, zakręt jest dobrze oznakowany, jest znak jasno mówiący z jaka bezpieczną prędkością da się go pokonać, ale niestety Grażyny i Janusze zobaczą kawałek prostej to grzeją swoimi niemieckimi, pełnoletnimi szrotami nie myśląc o tym ,że ta prosta kiedyś się skończy. Na suchej nawierzchni jeszcze jakoś się potrafią wybronić, ale jak spadnie mały deszczyk to zakręt szybko weryfikuje umiejętności kierowcy. Jeśli faktycznie winny jest zakręt to dlaczego żadna z ofiar tego miejsca nie wniosła sprawy o ukaranie zarządcy drogi, dlaczego nikt nie stawia roszczeń o uszkodzone auta, zdrowie, a czasem życie??? Odpowiedź jest prosta “feralny zakręt” to tylko chwytliwy tytuł do każdego artykułu o wypadku w tym miejscu.

  • Słuszna racja jeżdżą jak idioci to najlepiej winę zgonic na zakręt wystarczy trochę mózgu i można normalnie jeździć ale wyobrwźni mają zero liczy się tylko gaz i mamy skutki

 9. Przejezdzalem przez ten zakręt dziesiątki razy i nic nie zauważyłem innego w nim jest dobrze oznakowany, droga jest równa. Jest taki jak setki innych. Ludzie zapier*alaja od strony Gryfowa. Mało brakowało, a sam miałbym tam dzide, bo jakiś polmozg jechał napewno grubo ponad 100km/h. Wjechalby we mnie i moją rodzinę Citroenem od str. Gryfowa.

 10. Nie ZROZUMISZ powiadasz 😀 Widać kto tu nie ma mózgu! Tam stoją ograniczenia. Nawet jak je przekroczysz o 20km/h to gwarantuję Ci, że nic Ci nie grozi. Tak jak wspomniałem wcześniej – ludzie jeżdżą szrotami na beznadziejnych oponach nagminnie przekraczając prędkość. To musi się kiedyś źle skończyć. XXXX skoro jechała za szybko świadomie łamiąc przepisy, to trochę jednak chciała komuś zrobić krzywdę.

 11. Serio było ślisko???? Przy +9 stopniach??? Co tam się wydarzyło? Rozlał się olej, a może deszcz w zetknięciu z asfaltem zamarzł? Aż strach pomyśleć co będzie jak temperatura spadnie poniżej 0 i spadnie śnieg ?!?!?! Za to widzę, że przedmówca już wie kto doprowadził do zderzenia, obłęd, nie wiem kolego w jakich butach chodzisz ,ale nie kompromituj się na forum. Zima jeszcze w tym roku nie zaskoczyła drogowców i kierowców, za to Ty zaskoczyłaeś zimę 😉 😉

 12. Jeżeli podejmujemy ilość wypadków na tym zakręcie i koszty akcji ratowniczych, do tego niezdolność do pracy po wypadku i pozostałe to dawno przekroczyły one koszt przebudowy tego zakrętu. A że statystycznie dochodzi na nim najwięcej wypadków to zastanawiam się gdzie są odpowiedzialni za utrzymanie tej drogi? Wiadomo że od tego miejsca miała mieć inny przebieg. Dalszą inwestycje wstrzymano ale wprowadzony zakręt pozostawiono.Skoro nie było kasy na obwodnicę Chmielna to trzeba było inaczej zbudować ten zakręt, mniejszość zorietowana wie o czym mówię a nie zorietowani wypisują głupie komentarze. A może pan/i prokurator by zajęła się sprawą to zmusiło by dyrekcję DK do działania. Bo marnotrawimy nasze pieniądze o zdrowie i życiu nie wspomnę!

  • Żeby prokuratura się czymś zajęła trzeba złożyć doniesienie więc droga wolna. Jak ktoś napisał wcześniej brawura i stan techniczny oraz niezniszczalnosc w szrotach, które przechodzą przegląd po znajomości. Nie stać cię na utrzy dobre opony czy naprawę zawieszenia?

   • Wiesz co to jest dochodzenie z urzędu? Po tylu wypadkach powinno być podjęte bez konieczności donosu, który jeżeli już to powinna złożyć policja. Stać mnie na dobry samochód i nie muszę się zastanawiać nad zawieszeniem, w tym miejscu bez problemu można ten zakręt pokonać z prędkością 2 razy większa od dopuszczalnej (sprawdziłem) tylko ograniczenie prędkości adwersarzu nie przewiduje jakości opon stanu temperatury umiejętności zmęczenia itd. Natomiast to co napisałem jest faktem opartym na statystyce ,czyli nauce a nie głupiemu komentowanie. Czy na DK 30 jest jeszcze miejsce o większej ilości zdarzeń? NIE!!! Masz może jakieś mądre argumenty?

 13. W Lubomierzu jest zakaz wjazdu na rynek a kierowcy ci młodzi i ci starzy ignorują znaki i jeżdżą jak im się chce , przyjezdni też nie zwracają uwagi że nie można wjeżdżać może policja i straż miejska wreszcie zaczną działać

 14. Wiesz co to jest dochodzenie z urzędu? Po tylu wypadkach powinno być podjęte bez konieczności donosu, który jeżeli już to powinna złożyć policja. Stać mnie na dobry samochód i nie muszę się zastanawiać nad zawieszeniem, w tym miejscu bez problemu można ten zakręt pokonać z prędkością 2 razy większa od dopuszczalnej (sprawdziłem) tylko ograniczenie prędkości adwersarzu nie przewiduje jakości opon stanu temperatury umiejętności zmęczenia itd. Natomiast to co napisałem jest faktem opartym na statystyce ,czyli nauce a nie głupiemu komentowanie. Czy na DK 30 jest jeszcze miejsce o większej ilości zdarzeń? NIE!!! Masz może jakieś mądre argumenty?

 15. Do A. Możesz na polski poprawnie przetłumaczyć swoje drugie zdanie? Bo to jest bełkot. Zwracając się do kogoś kultura wymaga pisanie z dużej litery Ciebie Cię Tobie. Życzę sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy.

 16. Przepraszam , czy tam nie ma znaku ograniczenia prędkości do 50km? Wszystko w temacie; )Wracajcie tam szybko do zdrowia i następnym razem WOLNIEJ. A tych co piszą o źle wyprofilowanym zakręcie ludzie nawet jak jest źle wyprofilowany to znak z ograniczeniem prędkości nie stoi tam ot tak sobie .Pojezdzijcie trochę w Alpach albo gdzie indziej w górach za granicą to byście się dopiero zdziwili. …Pozdrawiam z Hiszpanii okolice Malagii właśnie tu dojechałem na rozładunek tu dopiero są zakręty 😉

 17. Najwięcej wypadków powoduje czynnik ludzki,bo on jest najbardziej zawodny. Ale oczywiście człowiek nigdy nie czuje się winny, w tym przypadku winy szuka się w zakręcie; a to źle wyprofilowany, a to śliska nawierzchnia nawet przy dodatniej temperaturze, a to złe oznakowanie…. można wymieniać, wymieniać… ktoś wyżej trafnie napisał ,że gdyby to była faktycznie prawda to któraś z ofiar bądź ktoś z ich rodziny, wystąpiłby z roszczeniami do zarządcy drogi, niestety po wypadku przychodzi refleksja i nikt już nie krzyczy ,że to zakręt, ale po cichu myśli:” kurde, za szybko, stare opony,brak umiejętności, brawura ” jeśli to nieprawda to naprawdę skladajcie zawiadomienie do prokuratury, zróbcie coś żeby wyprostować ten zakręt, kto jak nie osoby które miały na nim problem? W końcu przeżyli to na własnej skórze. Czy to po prostu…złej baletnicy….???

 18. Jeżdżę tą drogą codziennie od 20 lat wiosna lato jesień zima mijam dziennie z 10 czarnych punktów i nigdy nie dostałem pochwały .A jeden wypadek na 1000 to zaledwie promil dajcie wszystkim którzy przejechali tym odcinkiem medal.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here