Pod wpływem narkotyków i na skradzionym motorowerze

2
1227

Lwóweccy policjanci skontrolowali zatrzymanego przez Strażników Miejskich z Lwówka Śl. 28- letniego mężczyznę, który kierował motorowerem pod wpływem narkotyków. Okazało się również, że pojazd którym się poruszał pochodził z kradzieży.

 

22 sierpnia około godziny 22:00 lwóweccy policjanci skontrolowali motorower, który uprzednio został zatrzymany na jednej z ulic Lwówka Śląskiego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Lwówka Śląskiego. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może on być nietrzeźwy, co funkcjonariusze postanowili sprawdzić. W prawdzie badanie na zawartość alkoholu wykazało wynik negatywny, ale badanie na zawartość środków odurzających w organizmie wykazało, że 28- latek z Lwówka Śląskiego znajduję się pod działaniem amfetaminy i metamfetaminy.

Ponadto podczas kontroli motoroweru policjanci zwrócili uwagę, że pojazd ma zatarty numer VIN oraz niedbale nabitą tabliczkę znamionową. W związku z podejrzeniem, że pojazd może pochodzić z przestępstwa mężczyznę zatrzymano celem wyjaśnienia sprawy.

Jak się okazało motorower pochodził z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu, któremu przekazali pojazd. Natomiast 28- latek z Lwówka Śląskiego odpowie przed sądem za przywłaszczenie pojazdu oraz posługiwanie się dowodem rejestracyjnym, który do niego nie należał.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here