Policjanci przechwycili blisko 3 kilogramy narkotyków. Zatrzymano 4 osoby

7
2018
fot.: Policja Lwówek Śląski

Lwóweccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby podejrzane m. in. o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas realizacji prowadzonej sprawy policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychotropowych, a także substancje do wytwarzania narkotyków oraz dużą sumę gotówki. Zatrzymanym osobom za takie przestępstwa grozi teraz nawet do 12 lat więzienia.

 

W ostatnim czasie lwóweccy kryminalni zatrzymali 4 osoby, które podejrzewali o przestępczość narkotykową. Zatrzymane osoby to mężczyźni i kobieta w wieku od 25 do 35 lat. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania znaleźli oraz zabezpieczyli łącznie prawie 3 kilogramy środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, amfetaminy, metamfetaminy, marihuany, haszyszu. Ponadto podczas przeszukania ujawniono również substancje do wytwarzania środków odurzających oraz gotówkę w wysokości blisko 33 tysięcy złotych.

Zebrany przez śledczych, na podstawie pracy operacyjnej, materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu.

Na wniosek prokuratury, wobec jednego z podejrzanych, w dniu dzisiejszym sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za takie przestępstwa grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski-/

7 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here