Według synoptyków dziś na zachodzie nawet 34 stopnie Celsjusza

0
260
/fot.: Lwówecki.info/

Wprawdzie jak na razie na mapach z ostrzeżeniami pogodowymi powiat lwówecki zaznaczony jest na zielono, co oznacza, iż nie występują tu żadne zagrożenia, niemniej powiaty na wschód i północ od nas są z ostrzeżeniami i to drugiego oraz trzeciego stopnia.

 

Zdaniem synoptyków z IMGW „fala upału” będzie krótkotrwała. „Od początku przyszłego tygodnia czekają nas zmiany w pogodzie. Już w poniedziałek na północy, a we wtorek na całym obszarze ponownie czeka nas ochłodzenie. Poniedziałek dodatkowo burzowy w wielu miejscach. – czytamy w komunikacie Szymona Ogórka, Pawła Staniszewskiego z IMGW-PIB, którzy dodają, iż ta kolejna fala upałów pogłębi suszę. – Wody w rzekach ubywa, przepływy są bardzo niskie, poziom wód gruntowych opada a wierzchnia warstwa gleby jest bardzo przesuszona. Silne parowanie, wysokie temperatury, wiatr oraz deficyt opadów jedynie w najbliższych dniach pogorszą i tak kiepską sytuację hydrologiczną, zwłaszcza w zachodniej Polsce.

 

Wilgotność ściółki w lesie drastycznie spada. Coraz więcej nadleśnictw wydaje okresowe zakazy wstępu do lasów. Mieszkańców naszego powiatu jak na razie takie zakazy nie dotyczą. Na brak deszczu narzekają także rolnicy, którzy liczą już straty. Z pogody cieszą się dzieci i urlopowicze.

 

Wszystkim odpoczywającym życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku najlepiej nad wodą!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here