Policja Lwówek Śląski: 14 zdarzeń drogowych

3
1854
zdjęcie nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

W miniony weekend policjanci z powiatu lwóweckiego mieli ręce pełne pracy. Z uwagi na obfite opady śniegu, a co za tym idzie trudne warunki na drogach funkcjonariusze zostali wezwani do obsługi 14 zdarzeń drogowych. Ponadto wielokrotnie otrzymywali zgłoszenia o zablokowanych drogach przez pojazdy, które nie były w stanie podjechać pod wzniesienia.

 

 

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godziny 10:00 w Lubomierzu. 44-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. W wyniku zdarzenia kierujący Audi z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy również pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną!

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

3 KOMENTARZE

 1. Myślę że jak ktoś bierze opłatę drogową w podatkach od paliw i nie wywiązuje się z umowy , nie robiąc nic z utrzymaniem dróg jest oszustem.
  To jest dla mnie wyłudzanie i powinno być ukarane!
  Podobnie jak ze służbą zdrowia.
  Pieniądze pobierają natychmiast jednak usługę medyczna za kilka miesięcy bądź lat wykonają.
  To jest podobne wyłudzanie.
  Pobranie pieniędzy przez podmiot jest ,,podpisaniem ,, umowy usługi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here