Czołowe zderzenie na drodze wojewódzkiej. Droga zablokowana

7
3472

Jedna osoba została poszkodowana w czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło kilkanaście minut po godzinie 7 rano na drodze wojewódzkiej 297 w Mojeszu.

 

O godzinie 7:17 do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej w Mojeszu. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

Jako pierwsi pomocy poszkodowanym udzielali mieszkańcy Mojesza i inni kierowcy.

Droga jest całkowicie zablokowana.

Aktualizacja

“Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy jeden pojazd w przydrożnym rowie, drugi na środku jezdni, uniemożliwiający bezpieczny przejazd.” – tłumaczą strażacy z PSP w Lwówku Śląskim

Z ustaleń policji wynika, iż 46- letni kierujący samochodem Chrysler na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Volvo. Obaj kierowcy pochodzą z powiatu lwóweckiego.

Mimo wstępnych informacji o rannych skończyło się na strachu i uszkodzonych pojazdach. Ostatecznie policjanci zdarzenie zakwalifikowali jako kolizję, a jego sprawca – kierujący Chryslerem został ukarany mandatem.

Droga w Mojeszu jest już przejezdna.

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

7 KOMENTARZE

  1. Dziura na dziurze i dziurą pogania. Droga ze względu złego już dawno powinna być remontowana ale jak na razie to tylko obietnice ,nawet drzew nie powycinali tylko sadzą nowe. A co na to działacze partyjni z naszego terenu ?

  2. Stan dróg jest katastrofalny!
    Chyba Ci wyżej postawieni co powinni coś z tym zrobić, nie prowadzą aut i nie wiedzą, co się na drogach dzieje! Porażka

  3. Ta droga to jedna wielka pomyłka. Wcześniej była dziura na dziurze,teraz po łataniu jest górka na górce.tragedia.w Pławnej to najlepiej środkiem jezdni jechać jak nie chcesz naprawiać zawieszenia. Pseudo droga w Mojżeszu od lat się prosi o remont. No ale ważniejsze są “strategiczne ” odcinki np. na sobotę. Ta burmistrz to jeden wstyd razem z powiatem.

    • Z tego co mi wiadomo to za stan dróg z żółtą tablicą odpowiada Wrocław .Pieniądze na drogi daje Sejmik a Sejmik zajmuje się wszystkim tylko nie Lwówkiem Śląskim . Trzeba poczekać do następnych wyborów i wywalić tych co obiecują i tyle. Nasi wybrańcy mają się dobrze samozadowolenie na wysokim poziomie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here