Podejrzany o zabójstwo 47- latek trafił do aresztu

0
2111

Do końca swoich dni za kratami może siedzieć 47- letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego, który jest podejrzany o dokonanie zabójstwa.

 

Do zdarzenia doszło pod koniec marca 2022 roku. To wówczas w niedzielne przedpołudnie w Lwówku Śląskim rozegrał się dramat. Jak już informowaliśmy między dwoma mężczyznami doszło wówczas do nieporozumienia, które przerodziło się w bójkę. W pewnym momencie 47- latek złapał za siekierę i uderzyć nią 66- latka. Ten w wyniku odniesionych licznych obrażeń trafił do szpitala, gdzie jednak zmarł.

Tuż po zdarzeniu policja potwierdzała nam, iż podejrzany o doprowadzenie do ciężkiego uszkodzenia ciała i w jego następstwie śmieci 47- latek miał stwierdzoną chorobę psychiczną. Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

Dziś Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokurator Tomasz Czułowski w rozmowie z Lwówecki.info przyznaje, iż Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec podejrzanego i ten został osadzony w odpowiednim oddziale w areszcie śledczym w Jeleniej Górze. Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, który zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here