Trzech kierowców wyeliminowanych z ruchu

0
1344

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom zatrzymanym w dniu wczorajszym na drogach powiatu lwóweckiego. Trzech kierowców wbrew zakazom wydanym przez sąd wybrali się w trasy.

 

Jazda wbrew sądowemu zakazowi zgodnie z kodeksem karnym jest przestępstwem zagrożonym karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy nie robią sobie wiele z sądowego zakazu i decydują ruszyć w trasę.

Trzech takich kierujących zatrzymali w dniu wczorajszym (19.05.2021r.) mundurowi w Rakowicach Wielkich, Lubomierzu i Gryfowie Śląskim. Pierwszy z nich, 30-latek prowadzący skodę, został skontrolowany o godzinie 17:35 przez policjantów z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego KPP w Lwówku Śląskim. Kolejnego kierującego z ruchu wyeliminowali policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego o godzinie 19:15. 32-latek mimo dożywotniego zakazu jeździł po Lubomierzu swoim oplem. Chwilę przed godziną 03:00 w nocy policjanci Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali do kontroli 27- letniego kierującego VW, który również poruszał się mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymani kierujący niebawem zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty, a ich zachowanie oceni sąd.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here