Poznaliśmy oferty na trzeci odcinek Kolei Izerskiej

0
1341
fot.: Koleje Dolnośląskie

Do przetargu na budowę krótkiego odcinka toru, mijanki, przystanku oraz całej infrastruktury towarzyszącej w Świeradowie- Zdroju przystąpiło pięć firm.

 

Obecnie trwają prace przy realizacji pierwszego odcinka linii kolejowych nr 317 i nr 336 na odcinku Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów-Zdrój i jest to odcinek Gryfów Śląski – Mirsk. Wedle zapewnień DSDiK przetarg na drugi odcinek z Mirska w kierunku Świeradowa- Zdroju ma się pojawić jeszcze w czerwca. A dziś poznaliśmy oferty złożone w przetargu na trzeci odcinek, czyli krótki odcinek torowiska i peron w Świeradowie- Zdroju.

Inwestycja pod nazwą: „Budowa przystanku osobowego Świeradów-Zdrój” w ramach zadania „Rewitalizacja linii kolejowych nr 317 i nr 336 na odcinku Gryfów Śląski – Mirsk – Świeradów-Zdrój” ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj. W jej ramach ma powstać m.in. toru wzdłuż peronów, przystanek osobowy oraz mijanka dla pociągów.

Miasto Świeradów- Zdrój na inwestycję planowało przeznaczyć 5 milionów złotych, z czego 4 miliony pochodzą ze środków zewnętrznych.

Do przetargu przystąpiło pięć firm. Najniższa ze złożonych ofert opiewa na 4.059.000 zł brutto, a najwyższa na 8.678.619,12 zł brutto. Co ciekawe, to aż cztery ze złożonych ofert mieszczą się w kwocie, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na zadanie. Jest więc bardzo duża szansa, iż uda się wyłonić wykonawcę, który wkrótce ruszy z pracami.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here