Podejrzany o próbę zabójstwa żony i czwórki dzieci trafił do aresztu

3
2050

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa żony oraz 4 swoich dzieci. Mężczyzna po wcześniejszych groźbach przed drzwiami swojego mieszkania, w którym przebywali członkowie jego rodziny podpalił suszarkę wraz z ubraniami. W wyniku czego ogień przeniósł się na drzwi i doszło do zadymienia klatki schodowej. Z budynku ewakuowano 11 osób. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i z Komisariatu I Policji zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej rodziny.

23 kwietnia br. około godziny 4.30 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze na klatce schodowej na I piętrze doszło do pożaru. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mężczyzna po wcześniejszych groźbach kierowanych pod adresem najbliższych przed drzwiami swojego mieszkania, w którym przebywała jego żona wraz z 4 dzieci podpalił suszarkę wraz z ubraniami. W wyniku czego ogień przeniósł się na drzwi, doszło do silnego zadymienia całego piętra, a związku z tym do zagrożenia życia i zdrowia członków jego rodziny oraz innych mieszkańców.

W chwili zdarzenia w budynku przebywało 11 osób, których ewakuowali policjanci wraz ze strażakami. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przed funkcjonariuszami w jednym z mieszkań, gdzie kilka godzin później został zatrzymany.

43-latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa jeleniogórzanin odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet kara dożywotniego pobawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here