Policjanci z Nowogrodźca wyróżnieni przez ministra za uratowanie ludzkiego życia

0
710
fot.: MSWiA

Dzielnicowi, którzy w lipcu wynieśli z zadymionego pomieszczenia nieprzytomnego człowieka zostali nagrodzeni przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas uroczystości z udziałem marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premiera Mateusz Morawiecki oraz komendanta głównego Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Wyjątkowe wyróżnienie dla 142 funkcjonariuszy z komend Policji w całej Polsce a wśród nich 2 policjantów z powiatu bolesławieckiego asp.szt. Waldemar Ruciński z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i mł.asp. Wojciech Krakowiak z Posterunku Policji w Osiecznicy.

Przypomnijmy, w lipcu br. w Nowogrodźcu policjanci jako pierwsi byli na miejscu pożaru budynku wielorodzinnego. Kiedy usłyszeli jak jakaś kobieta krzyczy, że w środku jest mężczyzna, natychmiast weszli do mocno już zadymionego pomieszczenia. Bardzo szybko odnaleźli leżącego na podłodze pokrzywdzonego, który nie dawał żadnych oznak życia. Mundurowi wynieśli go na zewnątrz, gdzie pierwszej pomocy udzielili mu strażacy. Okazało się, że wystarczyło podanie tlenu, aby mężczyzna odzyskał przytomność.

Oczywiście to nie nagroda jest najważniejsza w tej historii tylko fakt uratowania człowieka. Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach mamy takich policjantów. Bez chwili zawahania ruszyli aby ratować ludzkie życie.

Gratulujemy odwagi i wyróżnienia!!!

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here