Pobił i usiłował zgwałcić nastolatkę. Wyszedł na wolność

15
4234
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego, który w czerwcu br. usiłował doprowadzić do obcowania płciowego z nastolatką usłyszał wyrok. Sąd uchylił areszt.

 

 

Młody mężczyzna stosując przemoc wobec nastolatki chciał ją zgwałcić. Dziewczynie udało się jednak uciec i wezwać pomoc. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Groziło mu 12 lat pozbawienia wolności. Przed świętami Sąd wydał wyrok, przy czym uchylił areszt.

Dramat rozegrał się w nocy 25 czerwca 2022 roku w Świeradowie- Zdroju. – „Wówczas to 23- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, Kacper S., usiłował doprowadzić do poddania się innym czynnościom seksualnym a także do obcowania płciowego z pokrzywdzoną 17- letnią kobietę”. – wyjaśniał w czerwcu br. w odpowiedzi na pytania redakcji Lwówecki.info Prokurator Tomasz Czułowski, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Nastolatka stawiła opór napastnikowi. Mimo tego, iż ten stosował wobec niej przemoc i doznała ona obrażeń ciała nie poddała się. Kobiecie udało się uciec, dotrzeć do domu i wezwać pomoc.

 

 

Lwóweccy policjanci natychmiast przystąpili do działania. Oficer prasowa policji w rozmowie z nami przyznawała, iż podejrzanego 23- latka szybko namierzono i zatrzymano na terenie powiatu lwóweckiego. Mężczyzna był znany policji, był on już wcześniej karany, przez co miał odpowiadać w warunkach recydywy.

Prowadząca postępowanie lwówecka prokuratura postawiła zarzuty mieszkańcowi powiatu lwóweckiego.

– “Zarzucono mu usiłowanie zgwałcenia oraz spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonej. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.” mówił nam w czerwcu br. Prokurator Tomasz Czułowski, który dodawał, iż na wniosek lwóweckiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie.

Ta sprawa zbulwersowała opinię publiczną. Dziś wiemy już, iż Sąd był bardzo wstrzemięźliwy w ocenie postępowania 23- latka i wymierzył mu jedną z najniższych przewidzianych przez kodeks karny kar. Wyrok przeciwko Kacprowi S. zapadł tuż przed świętami Bożego Narodzenia przed sądem w Jeleniej Górze.

– “Mężczyzna był oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Lwówku Śląskim o usiłowanie zgwałcenia oraz usiłowanie doprowadzenia do innej czynności seksualnej 17- letniej kobiety. Zarówno w toku postępowania przygotowawczego, czyli śledztwa, jak i po skierowaniu aktu oskarżenia przez Prokuraturę do Sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim ten mężczyzna przebywał w areszcie tymczasowym”. – przypomina rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

 

– “Wczoraj (22.12) Sąd zgodnie z aktem oskarżenia uznał Kacpra S. za winnego popełnienia zarzucanego mu przestępstwa za co wymierzył mu karę 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Wymierzył też nawiązkę w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonej oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzoną.” – dodaje prokurator, który przyznaje, iż lwówecka prokuratura wnosiła o wyższy wymiar kary dla mężczyzny.

– “Nasze wnioski wskazywały na to, żeby oskarżony został skazany na karę 5 lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności, dlatego też prokurator złoży wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku w celu wywiedzenia w tej sprawie apelacji.” – zapewnia Prokurator Tomasz Czułowski, który dodaje, iż po wyroku skazującym Sąd wydał postanowienie o zwolnieniu 23-latka z aresztu tymczasowego.

Mężczyzna do uprawomocnienia się wyroku będzie przebywał na wolności. Zakładając, że prokuratura zdecyduje się wnieść apelację, to na prawomocny wyrok będziemy musieli poczekać jeszcze kilka, kilkanaście miesięcy. Oczywiście odwołać się od decyzji sądu może także oskarżony.

15 KOMENTARZE

  1. Nie no, to jest jakiś żart. Przecież wcześniej miał już podobne sytuację.. Tyle dziewczyn na które podnosił ręce się zgłosiło. A on dostał najniższy wymiar kary, i w nagrodę przed odsiadką wrócił do domu?! Teraz codziennie naje*any szopka będzie widziany zapewne w samochodzie, a może zboczeniec będzie chciał się zaspokoić po półrocznym areszcie i tym razem mu się uda zgwałcić?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here