Jest decyzja ws. wcześniejszego powrotu do nauki stacjonarnej

0
978
KPRM

Dziś podczas konferencji prasowej ministra edukacji i ministra zdrowia podana została nowa data powrotu dzieci do nauki stacjonarnej w szkołach.

 

Zdaniem rządzących piąta fala pandemii wygasa. Świadczyć o tym ma spadająca liczba zakażeń Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji wskazał, że obserwując dotychczasowy przebieg epidemii COVID19, dostrzega, iż apogeum 5. fali jest za nami. – To przesilenie potwierdza codzienny poziom zakażeń, liczba zleceń przez lekarzy POZ na testy w kierunku #koronawirus. Ta tendencja spadkowa jest stała. – wspominał minister zdrowia. – W lutym powinniśmy obserwować znaczne spadki zakażeń. W marcu będziemy mogli podejmować decyzje dot. znoszenia części zasad bezpieczeństwa, żeby w czas wiosenny można było wejść w normalnym trybie funkcjonowania. – dodawał.

Resort zdrowia wprowadza zmiany dotyczące okresu przebywania w izolacji. – Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację. Zmieniamy też zasady dot. kwarantanny. – zapowiedział Niedzielski, który przyznał także, iż również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę współdomowników tylko w czasie izolacji osoby zakażonej.

– Likwidujemy także tzw. kwarantannę z kontaktu – przekazał minister, co w praktyce oznacza, że osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną, nie będą automatycznie kierowane na kwarantannę.

Ważną zmianę zapowiedział także minister edukacji Przemysław Czarnek. Poinformował on, iż dzieci i młodzież zdecydowanie wcześniej wrócą do nauczania stacjonarnego. – Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. – zapowiedział minister edukacji, co w praktyce oznacza powrót do szkół wszystkich uczniów już od 21 lutego 2022 roku, a nie jak wcześniej to miało być od 28 lutego.

21 lutego definitywnie kończymy naukę zdalną. Do końca roku szkolnego będziemy mogli spokojnie się uczyć – zapewnił minister edukacji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here