Próbował zgwałcić nastolatkę. Został aresztowany

15
4372
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

23- latek stosując przemoc wobec nastolatki chciał ją zgwałcić. Dziewczynie udało się jednak uciec i wezwać pomoc. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

– Zdarzenie miało miejsce w nocy 25 czerwca 2022 roku w Świeradowie- Zdroju. Wówczas to 23- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego, Kacper S. usiłował doprowadzić do poddania się innym czynnościom seksualnym a także do obcowania płciowego z pokrzywdzoną 17- letnią kobietę. – wyjaśnia w odpowiedzi na pytania redakcji Lwówecki.info Prokurator Tomasz Czułowski – Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Dziewczyna stawiła opór napastnikowi. Mimo tego, iż mężczyzna stosował wobec niej przemoc i doznała ona obrażeń ciała nie poddała się. Udało się jej uciec i wezwać pomoc.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej i natychmiast funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim przystąpili do działań – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji, która dodaje, iż 23- latka namierzono i zatrzymano na terenie powiatu lwóweckiego.

Mężczyzna znany jest wymiarowi sprawiedliwości. Był on już karany za rozbój. Dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

– Zarzucono mu usiłowanie zgwałcenia oraz spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonej. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. – mówi Prokurator Tomasz Czułowski, który dodaje, iż w dniu wczorajszym (28.06) na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

15 KOMENTARZE

  1. Kacper dobrze znany pikolec w okolicy Złodziej oszust tym razem rodzice ci nie pomogą za to co zrobiłeś … 5 lat to minimum które odsiedzisz … na drodze też będzie bezpieczniej jednego debila mniej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here