Koronawirus: Sytuacja w regionie

1
2220

Wczoraj wieczorem liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła 4102. Informację podało Ministerstwo Zdrowia. Smutną wiadomością jest ta, iż wraz z rosnącą liczbą zakażonych rośnie ilość ofiar. W niedzielny wieczór w naszym kraju było ich już 94. Dobrą wiadomością jest ta o rosnącej liczbie osób , które wyzdrowiały. Z danych MZ wynika, iż mamy ich już 134.

Koronawirus na Dolnym Śląsku – dane z 5 kwietnia, godzina 18:00:
▪️ liczba potwierdzonych przypadków zachorowania – 468
▪️ liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania – 275
▪️ liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 4095
▪️ liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1725

Na Dolnym Śląsku zmarły kolejne cztery osoby zarażone koronawirusem. Mowa o pacjentach szpitali we Wrocławiu, Bolesławcu oraz Polanicy-Zdroju. W wyniku zarażenia wirusem SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku zmarło dotychczas 10 osób.

Z danych przedstawionych przez Wojewodę Dolnośląskiego wynika, iż wzrosła liczba zachorowań w naszym regionie. W powiecie jeleniogórskim jest ich już 28, lubańskim jest ich już 25, a w bolesławieckim i złotoryjskim, w których jeszcze dwa dni temu nie było osób zakażonych, wczoraj było już po dwie osoby zakażone.

W powiecie bolesławieckim jest osoba zakażona pracująca na strefie. Jak podaje portal Bolec.info tym razem wykryto wirusa u jednego z pracowników firmy Weber – Hydraulik.  Na kwarantannę i izolację Sanepid skierował kilkunastu jego współpracowników.

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, iż w sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201. 98 osób zmarło.

Z danych przedstawionych dziś przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż wśród mieszkańców powiatu lwóweckiego mamy 19 osoby objęte kwarantanną na podstawie decyzji PSSE (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę) oraz 4 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym. Jedna osoba jest hospitalizowana i oczekuje na wyniki testu.

Na dzień dzisiejszy łącznie na terenie naszego powiatu mamy trzy potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Wszystkie trzy osoby to kobiety, które czują się dobrze.

1 KOMENTARZ

  1. Tak wygląda nowoczesna wojna światowa (globalna) rozgrywana za naszymi plecami, niewinni ludzie umierają, reszta ma się bać i zajmować się pielęgnacją strachu, po co? By nie zobaczyć, nie zauważyć wojny toczonej za naszymi plecami ludzi pazernych i chciwych władzy, wkrótce nikt nie będzie miał już złudzeń, wyłączcie telewizję, włączcie myślenie, Koronawirus gra na czas.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here