Po feriach niektóre dzieci wrócą do szkoły. Co z innymi obostrzeniami?

2
866

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o decyzjach w sprawie powrotu dzieci i młodzieży do szkół oraz o obostrzeniach, jakie będą obowiązywały po 18 stycznia.

 

Na tę decyzję dzieci ich rodzice oraz nauczyciel czekali od dłuższego już czasu. Nieuchronnie zbliża się koniec ferii a do wczoraj nie było wiadomo, czy, kiedy i które klasy wznowią naukę w szkołach.

Musimy ważyć z jednej strony ryzyko pandemiczne, a z drugiej koszty tego, że najmłodsze dzieci nie chodzą do szkoły. Szkody z nieprzebywania uczniów z klas 1-3 w grupie rówieśniczej, nie równoważą w naszej ocenie ryzyka pandemii” – usłyszeliśmy od ministra zdrowia.

„Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3” – poinformował minister Niedzielski.

Oznacza to, iż już od poniedziałku we wszystkich podstawówkach w kraju najmłodsze roczniki zasiądą w szkolnych ławkach.

Obostrzenia zostają utrzymane.

Niestety, wszystkie pozostałe obostrzenia, jak np. zamknięte restauracje, hotele, … pozostają utrzymane.Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się na utrzymanie wszystkich dotychczasowych obostrzeń, oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3” – przekazał minister Adam Niedzielski.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here