Zamknięte szkoły, instytucje kultury i sklepy w galeriach

14
2202

Zgodnie z porannymi zapowiedziami podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poznaliśmy nowe obostrzenia, jakie rząd wprowadza na terenie kraju, celem walki z COVID.

 

Kolejne restrykcje są bardzo potrzebne – mówił rozpoczynając konferencję Premier Morawiecki, który zaapelował do Polaków o zostanie w domach i rezygnacji z udziału w protestach ulicznych.

Pierwsze z obostrzeń to rozszerzenie zdalnego nauczania dla uczniów klas 1-3 oraz przedłużenie zdalnego nauczania dla uczniów starszych klas do końca listopada.

Rozszerzamy nauczanie zdalne również na klasy 1-3 i przedłużamy okresy nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.” – zapowiedział premier.

Teatry, kina, muzea i inne placówki kultury będą tymczasowo zamknięte. “Na tym etapie bardzo zasadnicze ograniczenia dotkną wszystkie placówki kultury – teatry, kina, muzea, teatry, galerie, wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte, bo chcemy zmniejszyć ruch społeczny” – mówił premier.

Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości, którzy odbywają podróże służbowe. “Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.” – oznajmił M. Morawiecki.

Zamknięte będą sklepy w galeriach handlowych oprócz sklepów spożywczych. “Handel – w mniejszych sklepach do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os/10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii czy usług.” – potwierdził M. Morawiecki.

Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

 

“Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa, ale jeśli przekroczy 75 to będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny, czyli rownież ograniczenia w przemieszczaniu się. Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25 ale poniżej 50 na 100 tys. to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli większa niż 10, a mniejsza niż 25 to powrotu do stref żółtych. Oby jak najszybciej to nastąpiło.” – deklarował premier, który apelował o zaprzestanie protestów.

“Bardzo proszę tych, którzy dalej chcą protestować – protestujcie dalej, ale w internecie, a nie w przestrzeni publicznej. Żeby za 2 tygodnie zaświeciło się światło w tunelu, musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.”

14 KOMENTARZE

  1. Szok nie umieją poradzić sobie z ludźmi którzy walczą o swoje prawa i wolność to wprowadzają zakazy i zamykają wszystko tylko żeby doprowadzić do tego żeby ludzie siedzieli cicho w domu i słuchali radia Maryja i jaki to kochany Rząd jest jak dba o ludzi. Trzeba skończyć z tym

  2. Boze. Jesli nie wierzycie w covid to nie wierzcie, ale nie narazajcie innych! Moj tata 3 tyg chorowal na covida. Ledwo z tego wyszedl. I nie, nie mial innych chorob. Nigdy na nic nie chorowal.. Poprostu slabszy organizm. Bardzo duzo ludzi przechodzi covida ciezko. Nigdy nikt nie wie jak bedzie dzialal na niego. Nie robcie z siebie bohaterow i nie narazajcie siebie i innych. Badzcie ostrozni. Ogranicznie wychodzenie z domu i spotkania!

  3. Obserwator przestan zgrywac niezniszczalnego. Cwaniakujesz bo sam nie przechorowales, bo nikt z twoich bliskich nie przeszedl corony, bo wydaje ci sie ze jestes zdrowy i masz silny organizm. “Boze widzisz a nie grzmisz”.

  4. Taki z ciebie obserwator? To zrob rozeznanie w powiecie, porozmawiaj z osobami ktore chorowaly, z rodzinami chorych. Uwierz mi ze sam myslalem ze ta corona to sciema, zwykla grypa. Nic bardziej mylnego, moja zona mase razy przechodzila grype, ale to co dzialo sie z nia podczas przechodzenia cowida to pieklo! Dla niej! Dla mnie! I dla corki ktora pytala mnie czy mama umrze kiedy patrzyla jak zabiera ja erka

    • Od kiedy tak święcie wierzysz ” pisowskiemu “premierowi ?.
      Inteligentny i rozgarnięty człowiek śledzi co się dzieje na świecie i samemu wyciąga wnioski. Kula w płot !!!!!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here