Pijani kierowcy na celowniku policji i straży miejskiej

13
1495

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Lubomierz policjanci prowadzą wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

Działania mają na celu zwiększenie świadomości i wrażliwości uczestników ruchu drogowego w zakresie ich bezpieczeństwa. W dniu wczorajszym podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

 

Wczoraj, 21 kwietnia policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej z Lubomierza przeprowadzili wspólne działania polegające na zintensyfikowaniu kontroli kierujących, a także osób poruszających się pieszo. Działania te miały na celu uświadomienie mieszkańców miasta i gminy Lubomierz o zagrożeniach, które czyhają na nich każdego dnia podczas poruszania się po drogach. Podczas patrolu funkcjonariusze reagowali na łamanie przepisów, a także wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących.

Przed godziną 15:00 na ul. Kościuszki w Lubomierzu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 44- letniego kierującego rowerem. Mężczyzna podczas badania alkomatem wydmuchał ponad 0,6 promila.

Drugiego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali po godzinie 17:00. 46- letni mężczyzna poruszał się samochodem osobowym marki Ford. Podczas legitymowania od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co potwierdziło badanie Alkosensorem. Wynik przeprowadzonego badania wskazał 2,7 promila w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi Lubomierza policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejne tego typu działania realizowane przez policjantów wspólnie z Strażą Miejską będą przeprowadzane regularnie.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

13 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here