Czy można dojechać na cmentarz we Wleniu?

1
622

Trwa przebudowa ulicy Górskiej we Wleniu, przy której położone są dwa miejskie cmentarze. Wykonawca robót zdjął już trylinkę z niemal całej drogi. Czy samochodem da się przejechać?

 

 

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu przy cmentarzach. W większości miast w tym okresie w okolicach nekropolii wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu i wyznaczane dodatkowe miejsca parkingowe. Każdy chce bowiem dotrzeć na groby bliskich, wpierw by je uporządkować, a później by ustawić kwiaty, znicze, …

Od kilku miesięcy we Wleniu trwa przebudowa ulicy Górskiej, przy której położone są dwa cmentarze komunalne. Inwestycja jest już mocno zaawansowana. Wykonawca zdjął już trylinkę z niemal całej drogi, jednak nowa nawierzchnia z kostki betonowej została wykonana tylko na części tej drogi.

Jadąc od zamku po nowej nawierzchni można swobodnie przejechać niemal do samego dolnego cmentarza. Kostka kończy się kilkadziesiąt metrów przed przycmentarnym parkingiem. Dalej do rozwidlenia dróg nawierzchnia utwardzona z piasku i ziemi – pozostałość po zdjętej trylince. Niemniej bez większego problemu można dojechać na oba przycmentarne parkingi tak samochodem, jak i pieszo.

 

 

Warto pamiętać, iż w dniach 29.10.2022 r. (sobota) – 02.11.2022 (środa) r. na ul. Górskiej we Wleniu wprowadzona będzie czasowa zmiana organizacji ruchu. Dojazd do cmentarzy komunalnych będzie możliwy od zamku, miejscowości Łupki. Ulica Górska przekształcona będzie w drogę jednokierunkową, która umożliwi zjazd w kierunku miasta.


źródło mapy: UMiG Wleń

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here