Pijana matka wiozła 7-letnie dziecko. Kierowała mimo zakazu…

2
244

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może kobiecie, która po pijanemu kierowała samochodem mając aktywny zakaz kierowania pojazdami. Przeprowadzone badanie wykazało u niej blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kobieta prowadząc pojazd w takim stanie przewoziła w aucie swoje 7-letnie dziecko.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letnią mieszkankę powiatu jeleniogórskiego podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o naruszenie zakazu sądowego.

2 lipca 2019 roku około godziny 7.40 policjanci jeleniogórskiej drogówki pełniąc służbę na motocyklach w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki zauważyli pojazd marki VW. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, gdyż sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.

Kierującą pojazdem okazała się 42-letnia mieszkanka powiatu jeleniogórskiego, która jechała ze swoim 7-letnim dzieckiem. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźnych zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że kobieta ma blisko 1 promil. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że 42-latka miała do 2.07.2019 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który zlekceważyła, nie posiadała ubezpieczenia , a auto było niesprawne technicznie, w związku czym funkcjonariusze zatrzymali jej dowód rejestracyjny.

Kobieta odpowie między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego za co grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jelenia Góra

2 KOMENTARZE

  1. Jak zlekceważyła zakaz prowadzenia pojazdów skoro zakaz miała do dnia 2.07.19 r.? Dołożyc jej jeszcze należy narażenie nieletniego dziecka na utratę zdrowia i życia.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here