Zatrzymany kolejny transport odpadów z Niemiec do Polski

5
3203
Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Nasilenie działań kontrolnych nakierowanych na nielegalny przewóz odpadów, zaowocowało kolejnym ujawnieniem. Na autostradzie A4 w okolicach Zgorzelca, funkcjonariusze celno-skarbowi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), zatrzymali do kontroli polskiego przewoźnika.

 

W ciężarówce znajdowały się 24 tony złomu metalowego. W toku czynności ustalono, że złom pochodzi z rozbiórek budowlanych. Po przeanalizowaniu informacji w rejestrze podmiotów wprowadzających i gospodarujących odpadami, funkcjonariusze stwierdzili nieścisłości wymagające wyjaśnienia. W związku z tym zwrócili się z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z Jeleniej Góry, o ocenę towaru oraz załączonych dokumentów. Inspektor podzielił wątpliwości funkcjonariuszy KAS i zaklasyfikował przedmiotowy przewóz jako nielegalne przemieszczanie odpadów. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem grozi kara administracyjna w łącznej wysokości 13 000 zł, a odbiorca towaru będzie odpowiadał w procedurze karnej z zagrożeniem karą do 500 000 zł.

  • Ujawniono 24 tony złomu metalowego.
  • W toku czynności ustalono, że złom pochodzi z rozbiórek budowlanych.
  • Kierowcę ukarano 200 zł mandatem, a przewoźnikowi i osobie zarządzającej transportem grozi 13 000 zł kary, odbiorcy towaru do 500 000 zł.

 

-/ Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu /-

5 KOMENTARZE

  1. ..to problemu przecież nie ma , bo nie wyląduje to w lesie ani nie będzie kolejnego pożaru wysypiska śmieci -a po prostu pojedzie to do huty.Trzepać te ciężarówki,ponieważ w głowie się nie mieści ile szkodliwych i skażonych śmieci wjeżdża do Pl i skaża to nieodwracalnie środowisko

  2. Chiny na potęgę skupują złom w każdej postaci bo zaczyna brakować im surowca. Polskie koślawe prawo i ludzie którzy mają problem z ich interpretacją.. Jak by to była ciężarówka Wypełniona starymi zardzewiałymi autami to by było wszystko wpozadku..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here