Straż graniczna przejęła blisko tonę krajanki tytoniowej

0
349

Przewoził blisko tonę krajanki tytoniowej o łącznej wartości blisko pół miliona złotych! Towar wpadł w ręce pograniczników, bo … zepsuło się auto.

 

Każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara do 3 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zostali poinformowani, że na jednej z posesji w powiecie karkonoskim porzucony został dostawczy bus. Powodem jego pozostawienia była awaria pojazdu.

Jak się okazało na miejscu wewnątrz otwartego busa znajdowała się znaczna ilość tytoniu, który zapakowany był w 48 jutowych worków.

Jak informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ujawniony towar ważący blisko tonę o szacunkowej wartości prawie 500 tysięcy złotych został zabezpieczony. W sprawie tej funkcjonariusze z jeleniogórskiej placówki Straży Granicznej wszczęli postępowanie przygotowawcze, mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa karno-skarbowego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here