Pies pogryzł wilka

4
3846

W starciu z wilkiem większość żyjących w Polsce zwierząt nie ma większych szans. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Przykładem na to może być zdarzenie, jakie miało miejsce w gminie Sulików, gdzie strażacy interweniowali, aby pomóc pogryzionemu wilkowi, który ucierpiał w starciu z psem.

 

Dlaczego wilki atakują i zabijają psy? Sabina Nowak ze Stowarzyszenia dla Natury wyjaśnia, iż psy to udomowione wilki. Oba te gatunki mogą się krzyżować. „Wilki są prawdopodobnie przekonane, że psy są nadal wilkami. Nie mają pojęcia, że pies ma swojego właściciela, który go żywi i utrzymuje, a często darzy także ogromnym uczuciem. Traktują psy jak konkurentów do terytorium i do pokarmu”. – tłumaczy dr hab. Sabina Nowak.

Tym razem to wilk został pogryziony. O sprawie w dniu wczorajszym poinformowali na swoim profilu społecznościowym druhowie z OSP Studniska, którzy uczestniczyli w akcji ratowania będącego pod ochroną wilka. Z ich relacji wynika, iż ten został pogryziony przez psa.

“Straż to nie tylko pożary powodzie i wypadki. Aktualnie jeden z naszych zastępów transportuje zwierze będące pod ochroną, a jest nim wilk, który został poszkodowany w starciu z większym psem. Wilk został przygotowany do transportu w asyście weterynarza i aktualnie jest już bezpieczny!” – poinformowali strażacy z OSP Studniska.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here