Jak udekorować okna na święta Bożego Narodzenia?

1
343

Okna w okresie świątecznym odgrywają szczególną rolę. I wcale nie chodzi tylko o kwestię ich umycia przed Wigilią, co jest już wręcz polską tradycją. To właśnie do okien kierują swe wyczekujące spojrzenia wszystkie dzieci, z ekscytacją wypatrując wozu Świętego Mikołaja. Warto więc zadbać o odpowiednią oprawę okien, by “podbić” klimat świąt i dać najmłodszym (a także i starszym gościom) jeszcze więcej powodów do radości. Jak się za to zabrać?

 

 

Czym udekorować okna na święta w 2022 roku?

Dekoracja okien powinna być oczywiście dopasowana nie tylko do charakteru święta, ale również ogólnej aranżacji domu lub mieszkania. Oznacza to, że dodatki powinny kolorystycznie i stylistycznie zgrywać się z całością wnętrza. Dotyczy to zarówno firan, zasłon, jak i ozdób, które znajdą się na parapecie lub udekorują szybę. Jakie ozdoby okna są niezwykle efektowne w święta? Dobrym pomysłem będą oczywiście lampki choinkowe, które można pomysłowo rozmieścić wokół okna lub przymocować je do firanek. Efekt będzie kapitalny – zwłaszcza wieczorem, gdy migające światełka stworzą w pomieszczeniu zarówno tajemniczą, jak i niezwykle przytulną aurę.

Szyby można udekorować sztucznym śniegiem – to prawdziwa gratka dla kreatywnych osób, które kochają drobne popisy twórcze. W tym celu można korzystać z gotowych szablonów bądź stworzyć je samemu – to nic trudnego, wystarczy kartka, ołówek i nożyczki. Jak udekorować parapet okna? Można postawić na nim miniaturowe choinki lub stroiki z bombkami. Równie stylowym dodatkiem będzie gwiazda betlejemska – ten krzew z pięknymi, czerwonymi kwiatami wybitnie kojarzy się z okresem świąt. Ponadto parapet może zostać udekorowany stylizowanymi na bożonarodzeniowe latarenkami czy podobiznami Mikołaja.

Jak odświeżyć świąteczny wygląd okien?

Świąteczne, sezonowe akcesoria są nieodłącznym elementem wyposażenia w niemal każdym domu. Od czasu do czasu wypada jednak odświeżyć swój zbiór i uzupełnić go o aktualnie modne dodatki. Warto pomyśleć o nowych firanach, które podkreślą świąteczny nastrój i same w sobie będą stanowić dekorację okna. Modne firany na święta to przede wszystkim te z bożonarodzeniowym motywem lub dodatkowym elementem kolorystycznym, np. czerwonymi bądź zielonymi wstawkami.

Firany i zasłony świąteczne warto kupować w renomowanych sklepach specjalizujących się w tego rodzaju wyposażeniu dla domu. Kupując u sprawdzonego dostawcy, zyskuje się pewność, że nowe firany i zasłony będą nie tylko modne, ale też funkcjonalne i wytrzymałe, stanowiąc tym samym inwestycję na wiele sezonów świątecznych.

-/materiał partnera/-wh

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here