Dlaczego SKO?

0
315

Uczniowie SKO w Zbylutowie przez cały rok pracowali bardzo prężnie. Ich przedsiębiorczość miała efekty w postaci środków finansowych, które przeznaczyli na wycieczki szkolne. Klasa VI pojechała do Podziemi Time Gates – „Bramy Czasu” , a III do Legnicy.

SKO-wicze zajmowali się również ochroną środowiska. Organizowali akcje zbiórki surowców wtórnych, z których dochód przeznaczyli na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Jeleniej Górze. Przez cały rok zbierali zużyte baterie (ponad 100 kg), które przesłane zostały do biura programu edukacyjnego “Zbieraj! Baterie i telefony”.

Braliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Najlepsi uczniowie z matematyki zostali powołani do komisji egzaminacyjnej, która przeprowadzała testy na terenie szkoły i w Zbylutowie. Osoby, które pomyślnie przeszły egzamin z tabliczki mnożenia otrzymywały certyfikat.

Dzięki owocnej pracy członków SKO i współpracy z Bankiem PKO BP w Lwówku Śląskim, uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami otrzymaliśmy tytuł Bloga Miesiąca. Było to wielkie osiągnięcie, ponieważ rywalizacja była bardzo duża (obecnie działa ponad 600 blogów w całej Polsce, a tylko 5 blogów w miesiącu zostaje wyróżnionych). Ponadto trzeba było spełnić wiele kryteriów, które były warunkiem wejścia do finałowej piętnastki.

Nasza działalność na blogu ma już swoją tradycję. W tym roku obchodziliśmy 3 rocznicę istnienia na platformie Szkolne Blogi. Był to bardzo uroczysty dzień z nagrodami, wyróżnieniami, zaproszonymi gośćmi oraz ciekawym programem artystycznym.

Cieszymy się i jesteśmy dumni, ze nasza praca przynosi korzyści dla naszej szkoły. Ze środków jakie uzyskaliśmy w konkursach SKO zakupiliśmy do szkoły wiele potrzebnych rzeczy.

Oszczędzanie jest dla wszystkich członków SKO ważne. Na swoich kontach gromadzą pieniążki po to, aby realizować swoje marzenia.

Życzymy wszystkim miłych wakacji, a Wasze marzenia niech się spełniają, tak jak nam. Zachęcamy do oszczędzania w SKO.

opiekun SKO w Zbylutowie, Danuta Pogoda

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here