Petycja w sprawie ceny karnetu za korzystanie z siłowni

5
852
zdjęcie poglądowe

Radni Rady Miejskiej Gminy Lwówek Śląski zmierzą się z petycją mieszkańców, którzy domagają się obniżenia ceny za korzystanie z siłowni.

 

O nowym cenniku za korzystanie z hali sportowej w Lwówku Śląskim pisaliśmy w lipcu i już wówczas pytaliśmy, czy władze Lwówka Śląskiego nie powinny wpierw zacząć oszczędzać zaczynając od wynagrodzeń burmistrza, wiceburmistrza, skarbnika i sekretarza oraz zrezygnować z wydatków na gadżety, bankiety, … a dopiero później wprowadzać podwyżki dla zwykłych mieszkańców, tym bardziej podwyżki za chęć bycia aktywnym. Jednak burmistrz Szczęsna po tym, jak w dniu 20 lipca 2022 roku wydała zarządzenie w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za korzystanie z hali sportowej przekazanej w administrowanie Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim wcale nie zamierzała go zmieniać. Cennik wszedł w życie od 1 września. I jeszcze zanim wszedł, już wywoływał sprzeciwy.

Dzień po publikacji na stronach Lwówecki.info mieszkańcy stworzyli petycję, w której domagają się obniżenia cen.

Nowy cennik korzystania z hali sportowej w Lwówku Śląskim
obowiązuje od 1 września 2022 roku

Godziny otwarcia hali sportowej

W nowym cenniku nie uległy zmianie godziny funkcjonowania obiektu. Jak podaje burmistrz cennik korzystania z Hali Sportowej od poniedziałku do piątku w godz. od 15:00 do 22:00 w okresie roku szkolnego, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 22:00 w dni wolne od zajęć dydaktycznych (ferie, przerwy świąteczne) oraz w soboty i w niedziele w godzinach od 10:00 do 18:00.

Cennik korzystania z hali sportowej

Lp. Rodzaj usług cena wartość karnetu 10- godzinnego
1. Wynajęcie hali na treningi i zajęcia sportowe 90 zł / godzinę 750 zł
2. Wynajęcie jednego z sektorów (1/3 hali) na treningi i zajęcia sportowe 40 zł / godzinę 300 zł
3. Wynajęcie hali na imprezy sportowe (turnieje, mistrzostwa, itp.) 300 zł do 6 godzin
4. Wynajęcie hali na imprezy (targi, festiwale, kabarety, koncerty, itp.) 3.000 zł za dobę
5. Wynajęcie hali obozom sportowym ceny do negocjacji

(wyciąg z Zarządzenia burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski)

 

Cennik korzystania z innych pomieszczeń w hali sportowej
przy Alei Wojska Polskiego 1 w Lwówku Śląskim
– Szkole Podstawowej Nr 2.

Lp. Rodzaj usług cena wartość karnetu 10- godzinnego
1. Wynajęcie salki (lustrzanej) na zajęcia rekreacyjne 40 zł / godzinę 350 zł
2. Udostępnienie natrysków po zajęciach 30 zł
3. Wynajęcie sali konferencyjnej 60 zł  / godzinę 500 zł
4. Jednorazowe wejście na siłownię 8 zł / godzinę 70 zł
5. Korzystanie z sauny w czasie poniżej 30 minut 15 zł/osoba 120 zł/ osoba
6. Korzystanie z sauny w czasie od 30 do 60 minut 20 zł/ osoba 170 zł

(wyciąg z Zarządzenia burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski)

 

Dla kogo przysługują ulgi?

Bilety ulgowe 50% zniżki przysługują przy indywidualnych opłatach: młodzieży uczącej się (powyżej 14 lat) i studentom za okazaniem odpowiedniej legitymacji, osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem za okazaniem aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności, osobom powyżej 60 roku życia, osobom uprawnionym do korzystania z “Karty Dużej Rodziny”.

Z opłat za korzystania z Hali Sportowej zwalnia się: uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Lwówek Śląski w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych zgodnie z harmonogramem administratora (dyrektora szkoły), uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Lwówek Śląski w okresie zimowych i letnich ferii szkolnych, ale wyłącznie w zorganizowanych grupach pod opieką osoby pełnoletniej, członków uczniowskich klubów sportowych działających na terenie Gminy Lwówek Śląski.

 

W dniu 30 września, po miesiącu od wpłynięcia do urzędu, na stronie internetowej lwóweckiego magistratu została opublikowana złożona przez jednego z mieszkańców petycja, w której ten wnosi o obniżenie kwoty za korzystanie z siłowni.

„Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach żądam zmniejszenia kwoty karnetu za korzystanie z siłowni, ponieważ w siłowni nawet nie ma klimatyzacji, toalety nie są zaopatrzone choćby w mydło. Nasza propozycja jest następująca – karnet za kwotę 100,- brutto na cały miesiąc. Tak, jak wygląda to we wszystkich innych siłowniach, bez limitu czasowego.” – czytamy w petycji.

 

Lwóweccy radni jeszcze nie zajęli się sprawą. Dlatego pytamy Was: jak do petycji powinni ustosunkować się radni, czy Gminę Lwówek Śląski stać na to, żeby mieszkańcy korzystali z siłowni w niżej cenie, czy powinna zostać ustalona przez burmistrz Szczęsną wyższa opłata?

5 KOMENTARZE

  1. Petycja to prośba do władz a tu jest żądanie.

    Niby piszą mieszkańcy z formy treści wynika że to jest pismo jednej osoby.

    Sto złotych za miesiąc? Ogrzewanie i sprzątanie rozumiem jest w tych stu złotych? Czy mamy resztę kwoty dopłacać z naszych podatków by jeden typ sobie poćwiczył?

  2. Skoro w innych siłowniach jest taniej i lepsze warunki to nie rozumie , po co korzysta z tej siłowni . A co do tego MIESZKAŃCA co napisał petycję – niech się dostosuje do regulaminu siłowni bo jak by nie wiedział obuwie ma być zmienne , sprzęty odkładać na swoje miejsce. I nie traktować tej siłowni jak swoją własność czy prywatny klubik . Wielce Trener personal . Ha ha ha

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here