Partia kaszy gryczanej wycofywana z rynku

0
836

Główny Inspektor Sanitarny zaleca konsumentom, aby nie spożywali partii produktu określonej w tym komunikacie. Proces wycofywania z rynku monitorują Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Denver Food z Redy, wycofaniu partii produktu pn. Kasza gryczana niepalona bezglutenowa BIO, ze względu na stwierdzenie ziaren pszenicy (obecność glutenu w produkcie oznaczonym jako produkt bezglutenowy).

Gluten to substancja alergenna, spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergiczną.

Zakwestionowana została partia produktu o nazwie: Nazwa produktu: Kasza gryczana niepalona bezglutenowa BIO, masa netto: 1 kg, wyprodukowana przez Denver Food Sp. z o.o., z Redy o numerze partii: 241121 J i dacie trwałości do 31.10.2022 r.

Producent zdecydował o wycofaniu z rynku wszystkich partii kaszy gryczanej wyprodukowanej w okresie 15 – 30.11.2021 r. przekazał dyspozycje swoim odbiorcom w celu wstrzymania dalszej sprzedaży oraz poinformował klientów detalicznych o zaistniałej sytuacji.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania partii z obrotu. GIS zaleca konsumentom, by ci nie spożywali partii produktu określonej w tym komunikacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here