Pan Olgierd Poniźnik gotowy na nowe wyzwanie

24
2816
Olgierd Poniźnik Gryfów Śląski

Dla wielu to może być spore zaskoczenie. Pan Olgierd Poniźnik przyznał, że odchodzi na emeryturę, ale … zapowiedział także gotowość startu w wyborach samorządowych.

 

 

Piastujący od 18 lat urząd Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski Olgierd Poniźnik już kilka lat temu zapowiedział, że to ostatnia jego kadencja na tym stanowisku. Samorządowiec odchodzi na zasłużoną emeryturę. Przed świętami Bożego Narodzenia udzielił on pełnego poparcia Danielowi Koko, który w zaplanowanych na kwiecień 2024 roku wyborach samorządowych będzie ubiegłą się o mandat Burmistrza Gryfowa Śląskiego. Jednak jak zapewnił nas Pan Poniźnik, to nie koniec jego przygody z samorządem.

Warto wspomnieć, iż Olgierd Poniźnik oprócz sprawowania funkcji Burmistrza Gryfowa Śląskiego zasiadał także m.in. w radzie miejskiej Gryfowa Śląskiego, piastował funkcję Burmistrza Gminy i Miasta Lubomierz, a także sprawował mandat posła na Sejm RP IV kadencji. Dziś dla wielu osób jest on autorytetem a jego wiedza i doświadczenie są nieocenione. I jak zapowiedział nie zamierza on nudzić się na emeryturze, a wyznaczył sobie kolejny ważny cel – start w wyborach samorządowych – jednak nie po to, by ubiegać się o fotel burmistrza, a mandat radnego Rady Powiatu Lwóweckiego.

Emerytura tak, ale … podjąłem decyzję o starcie do Rady Powiatu Lwóweckiego. – powiedział w rozmowie z Lwówecki.info pan Olgierd Poniźnik.

– Cieszę się, że Olgierd Poniźnik dał się przekonać i ostatecznie podjął decyzję o starcie w zaplanowanych na 7 kwietnia wyborach samorządowych do Rady Powiatu Lwóweckiego z list Komitetu Wyborczego Demokraci i Ludowcy. Przypomnę, że w poprzednich wyborach kandydaci startujący z Komitetu Demokraci i Ludowcy zdobyli najwięcej głosów w Powiecie zdobywając 8 mandatów na 17 możliwych. Liczę na to, że tak doświadczony samorządowiec, który ma duże poparcie i uznanie w społeczeństwie przyczyni się do tego, że utrzymamy a może nawet poprawimy ten wynik w zbliżających się wyborach samorządowych, co pozwoli kontynuować i prowadzić dalej Powiat Lwówecki w kierunku rozwoju poprzez dobre projekty i inwestycje realizowane w Powiecie. – wskazuje Pan Daniel Koko Wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy.

24 KOMENTARZE

 1. Do Alek. Prawdą jest że za jego kadencji zostało bardzo dużo zrobione. A że nie wszystko bo wszystkiego nie da się jak pstryknięcie wróżki zrobić. I nie patrzę z jakiej partii jest, i pewnie nie wszystkich usatysfakcjonował swoimi decyzjami. Ale zrobił dużo i aby Jego następca też chciał. I tydzień zaczyna się super że Pan Olgierd startuje do powiatu. Trzymam kciuki, może też I Lubomierz na tym wygra.

 2. Zawsze słyszę ze pan poniznika dużo zrobił… W takim razie słucham państwa co konkretnie zrobił Pan burmistrz? Nie mówcie o drogach bo to jego obowiązek i większość pieniędzy poszła z funtuszy powodziowego oraz środki z unii europejskiej. Jaka inwestycje wykonała gmina z której możemy się pochwalić?

  Biorę po 200zl od każdej drużyny i słucham państwa:

  • Hm, np remize strażackie, wozy, świetlice wiejskie jest i nowa w Młyńsku następna będzie w Wieży. Szkoła sp1 orlik itd. Myślę, że to też jest ważne. Nie tylko drogi czy nie świecące lampy

 3. To było wiadomo od dawna, że kierunek powiat – ale z funkcji burmistrza to chyba na starostę, bo nie sądzę, żeby awansem był zwykły radny, lub – zarządzający z tylnego siedzenia

 4. Jego największą zasługą jest to, że zrobił z Gryfowa miasto tylko dla emerytów, z którego wszyscy uciekają… Nie mówiąc już o tym, jak zaniedbane jest miasto…

 5. Uboczanka .Tak mało jest zrobione zwłaszcza znów pisze o kanalizacji w Uboczu gdzie my mieszkańcy musimy płacić za wywóz a czemu to częściowo nie ma dopłat za wywóz. nie mamy blisko rzeki albo rowu aby wypuszczać
  Nic nie zrobione .

 6. Panie Olgierdzie- czas najwyższy na zasłużoną emeryturę i odejście ze stanowiska burmistrza z godnością.
  To co się dzieje w Gryfowie to śmiech na sali. Wymiana starosty na burmistrza Gryfowa i odwrotnie. Koledzy pan Koko i Poniźnik najchętniej to by się stołka wyminieli. Nie widzę ani jedno na żadnym stołku. Gryfów stał się miastem całkowicie zaniedbanym. Zakład Gospodarki Komunalnej pod burmistrzem nie działa. Najlepszym tego dowodem jest niesamowity syf w mieście. Nieopróżnione kosze, piach i liście jeszcze z poprzedniego roku, butelki po małpkach na każdym rogu. Niekoszone trawy, chwasty porastające nowo wybudowane chodniki. W Proszówce w niektórych miejscach chodnika już nawet nie widać! Zarósł!
  Co to za gospodarz miasta? Tak jak teraz rządzi ma sprawować władzę w powiecie?

 7. mam wrażenie jakby niektórzy żyli w jakiejś bańce… starzenie się polskiego społeczeństwa to problem ogólnopolski, który w małych miejscowościach jest najbardziej odczuwalny. co do czystości – no sorry…ciągnik ze szczotkami przejeżdża po ulicach a wszędzie zaparkowane wzdłuż auta albo menel rzuca małpkę na chodnik… łatwo pisać trudniej zarządzać. Olgierd odchodzi z Gryfowa to teraz macie najlepszy czas na wybór. kolejny dopiero za kilka lat. Jest sporo nowych twarzy i nowi kandydaci na burmistrza.

 8. Wicie, rozumicie, to język, który pamiętamy ze słusznie minionych czasów, ale widać resentymenty są jeszcze w naszym mieście dość mocne – niestety i dopóki taki język będzie funkcjonował w mentalności niektórych elit, nie ma szans na zmianę. Gryfów nie będzie zaorany pod warunkiem, że o 180 stopni zmieni się rządząca opcja, z którą przyjdzie nowe podejście do Mieszkańców i problemów całej Gminy.
  Symbolicznie wraz z budynkiem na ul. Rzecznej wali się stary układ, a w jego miejsce musi przyjść nowe. Szanowni Wyborcy musimy wykazać się odwagą, nie bać się zmian i wybrać tak, aby nasze
  dzieci miały tu dobre miejsce do życia i rozwoju.

 9. Do wyborca:
  Jakie szczotki? Masz na myśli tą maszynę, która raz w roku na wiosnę rozdmuchuje piach o warstwie 2 cm i kurz z poprzedniego roku? To się nazywa czyszczenie utrzymywanie miasta w czystości? A co na to nowo wyremontowane elewacje domów i budynków? Mają też piach i kurz wchłaniać? Tak właśnie wygląda Gryfów!
  Syf raz jeszcze syf!! Brud na każdym miejscu. Gdzie masz te zaparkowane auta? Od Rzecznej po Horyzont nie ma aut. A jak masz na myśli Kolejową, to stawia się tydzień wcześniej znaki o zakazie parkowania i informacji o czyszczeniu. Nawet we Wrocławiu sobie z tym radzą i brudu nie ma! Ale można mieć klapki na oczach od lat i razem w tym brudzie zarosnąć by się przyzwyczaić i tego nie dostrzegać!

  Cóż Gryfów wygląda dokładnie tak jak ten rozwalający się budynek przy Rzecznej!
  Wstyd komukolwiek to miasto pokazać!

 10. Popieram słowa” wyborczyni” nic dodać nic ująć. Potrzeba nam nowych twarzy młodych przedsiebiorczych ludzi którzy będą walczyć o Gminę Gryfów zwłaszcza o wsie .Goście przyjeżdżający do nas stwierdzili, że my mieszkamy na dzikim zachodzie….

 11. Do Pani Ani.Ja z Ubocza.O ile się orientuję płaci Pani na terenie Gryfowa za ścieki za 1 m 3,to jest 1000 litrów 7 ,97 zł brutto (nie liczę opłaty stałej bo to niewielka kwota miesięcznie,).Ja za wywóz szamba (ścieki) płacę za 2 m3 to jest 2000 litrów, przyjeżdża szambo z Gryfowa 256 zł .Proszę sobie policzyć ile Pani płaci za 2000 l ścieków.,to jest około 16 zł .I co pani na to? Przecież ja też mam automat zmywarkę łazienkę .Tak jak Pani prowadzę normalne życie chociaż mieszkam na wsi…Co wy na to ludzie ?.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here