Znalazł na przystanku telefon i kartę bankomatową. Grozi mu do 10 lat.

3
2479

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który na przystanku autobusowym znalazł telefon komórkowy oraz kartę bankomatową a następnie użył tej karty robiąc zakupy.

 

Dnia 15 września br. do lwóweckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o utracie telefonu komórkowego oraz karty bankomatowej.

„Jak ustalili policjanci sprawca dokonał przywłaszczenia pozostawionego na przystanku autobusowym w Lwówku Śląskim smartfonu oraz karty płatniczej, która znajdowała się w etui telefonu. Następnie w sklepach na terenie miasta siedmiokrotnie użył karty płacąc zbliżeniowo za zakupy.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w toku prowadzonych czynności ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 48-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę i doprowadzili go do komendy. W miejscu zamieszkania ujawnili przywłaszczony telefon, który następnie przekazali właścicielce.

„Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 8 zarzutów dotyczących przywłaszczenia, kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz jego usiłowania. Podczas przesłuchania zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw.” – dodaje policjantka.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here