Ostatnie pożegnanie Śp. księdza Jerzego

2
4769

Urodził się 17 kwietnia 1939 roku w Zaniemyślu, w diecezji poznańskiej. Święcenia kapłańskie uzyskał we Wrocławiu w dniu 24 czerwca 1966 roku. Zmarł w dniu 16 listopada 2021 roku w Lwówku Śląskim.

 

 

Świętej pamięci ksiądz Jerzy jako wikariusz posługiwał w parafiach: w Bierutowie, w Boguszowie- Gorcach, św. Mikołaja w Brzegu Dolnym, Matki Bożej Szkaplerznej w Brzegu Dolnym, św. Maurycego we Wrocławiu i Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Tomisławiu. W latach 1980 – 2000 był proboszczem w parafii św. Franciszka z Asyżu w Tomisławiu, a następnie w latach 2000 – 2014 w parafii Narodzenia NMP w Ocicach. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Lwówku Śląskim.

W 1991 roku został odznaczony godnością kanonika EC.

Śp. ksiądz Jerzy Marczak był kapelanem motocyklistów i honorowym członkiem Stowarzyszenia Motocyklistów Leopolis Bikers z Lwówka Śląskiego. Ksiądz Jureczek całe swoje życie, pracując na parafiach, przejeździł na motocyklach” – wspominają motocykliści.

Zmarł w dniu 16 listopada 2021 roku w wieku 82 lat.

Uroczystości związane z jego pożegnaniem rozpoczęły się w dniu wczorajszym w kościele w Tomisławiu, gdzie odprawiona została msza święta, po której ciało księdza w eskorcie zostało odprowadzone do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim, gdzie w czwartkowy wieczór również została odprawiona msza święta.
Główne uroczystości rozpoczęły się w piątek, 19 listopada w kościele pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim oficjalnymi przemówieniami i pożegnaniami, po których odprawiona została msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Po Eucharystii ciało księdza w kondukcie pogrzebowym zostało odprowadzone na cmentarz komunalny w Lwówku Śląskim. W ostatniej drodze Śp. księdzu Jerzemu towarzyszyli bliscy, duchowni, przyjaciele motocykliści, a także liczna grupa zwykłych mieszkańców.

 

2 KOMENTARZE

  1. Zapraszamy na Msze Św. w int. śp. ks. Jerzego Marczaka, które będą sprawowane w kościele parafialnym pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Tomisławiu:
    17 grudnia 2021r. g. 18:00,
    16 stycznia 2022r. g. 12:00 (Msza od motocyklistów),
    MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE – codziennie od początku lutego 2022r. przez 30 dni (Msze od Parafian).

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here