Zmarł ksiądz Jerzy Marczak

7
3659
grafika Diecezja Legnicka

W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 16 listopada 2021 r. w 82. roku życia, w 55. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. ksiądz kanonik Jerzy Marczak. O śmierci księdza poinformowała dziś Legnicka Kuria Biskupia.

 

PLAN UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH

+ 18 listopada 2021 roku (czwartek), kościół pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim:
godz. 19.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Prałata Józefa Lisowskiego, kanclerza Legnickiej Kurii Biskupiej.

+ 19 listopada 2021 roku (piątek), kościół pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim:
godz. 9.30 oficjalne przemówienia i pożegnania,
godz. 10.00 Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

Po Eucharystii dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym we Lwówku Śląskim.

Dodatkowo w parafii pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Tomisławiu, gdzie śp. ks. Jerzy Marczak był wieloletnim proboszczem będzie celebrowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Dziekana Stanisława Kusika w dniu 18 listopada (czwartek) o godz. 17.00 po której nastąpi eksporta do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim.

Pochówkiem zajmie się firma Samson z Lwówka Śląskiego

7 KOMENTARZE

  1. Dziękujemy za kapłańską posługę we Lwówku. Teraz przypomina nam ks. Jerzego pusty konfesjonał w którym zawsze posługiwał i jednał ludzi z Bogiem. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

  2. Kto teraz przyjedzie na majówkę pod krzyże w naszej parafii??? Będzie nam brak ks. Jerzego na tych nabożeństwach. Niech Matka Najświętsza wszystko dobro ci wynagrodzi ks. Jerzy.

  3. Doskonale Znałam Księdza Jerzego…. Wspaniały człowiek oraz kapłan. Jest mi przykro, nie mogę się pozbierać od czasu wiadomości o jego śmierci. Niech spoczywa w pokoju, zasłużył na lekką śmierć, zawsze pozostanie w mojej pamięci. Niech Bóg mu wynagrodzi. Księże spoczywaj w pokoju….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here