Odsuwa się w czasie przeprowadzka lwóweckiej policji

0
1727

Do końca czerwca miała zakończyć się budowa nowej komendy powiatowej policji w Lwówku Śląskim. Plany pokrzyżował koronawirus. Termin zakończenia prac został przesunięty. Oficjalne otwarcie nowej siedziby stróżów prawa nastąpi najprawdopodobniej pod koniec roku.

 

 

Prace budowlane przy ulicy Przyjaciół Żołnierza miały zakończyć się do końca czerwca. Niestety tego terminu nie udało się dotrzymać. Wprawdzie roboty są już na ukończeniu, jednak wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu ich zakończenia.

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne prace budowlane na nowej Komendzie wstępnie zostały przesunięte do końca sierpnia br. – wyjaśnia rzecznik lwóweckiej policji st. post. Olga Łukaszewicz.

Po tym terminie w ciągu trzech miesięcy powinno nastąpić odebranie robót. Zatem zapewne pod koniec 2020 roku będzie miało miejsce uroczyste otwarcie komendy powiatowej policji.

Nowa Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

Koszt samej budowy to nieco ponad 22,5 miliona złotych a w raz z wyposażeniem inwestycja ma zamknąć się w okolicach 28 milionów złotych. Względem obecnej siedziby zwiększona nowa komenda ma większą powierzchnia biurowa przypadająca na jednego policjanta. Pokoje mają być wyposażone w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, W całości zastosowano najnowsze technologie, w tym m. in. ogrzewanie podłogowe. W pobliżu obiektu zlokalizowane są również garaże, strzelnica, która ma poprawić możliwości prowadzenia szkolenia strzeleckiego, a także budynek dla policjantów z psami. Pomiędzy obiektami znajduje się duży plac apelowy.

Budowa nowej Komendy Policji w Lwówku Śląskim na ostatniej prostej

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here